5 tipů, jak na zdravé a pevné nehty

1. Vitamíny
Pro krásné nehty je důležitý dostatečný přísun těch správných vitamínů. Na pevnosti a celkové kvalitě nehtů se podílí především vitamín B, který se vyskytuje v arašídech, žloutcích nebo grapefruitech. Protože se často stává, že v běžném jídelníčku není dostatečné množství vitamíny skupiny B, je dobré doplňovat ho pomocí doplňků stravy.

2. Minerály
Další důležitou složkou, že které jsou nehty stavěné a která ovlivňuje jejich správný růst, kvalitu a vzhled, jsou minerální látky. Jedná se především o zinek nebo vápník. Tyto minerály se vyskytují v mléčných výrobcích, ve vajíčku a v koncentrované formě jako jistý zdroj opět v doplňcích stravy. Nedostatek těchto minerálů se projevuje vznikem bílých skvrn na nehtech a jejich zvýšenou lámavostí.

3. Hydratace
Pro krásné nehty a jejich okolí je důležitá pravidelná hydratace. Pro tyto účely skvěle poslouží například kokosový nebo arganový olej, který stačí vetřít do okolí nehtu. Sníží se tak vysušení, pokožka okolo nebude praskat a nehty zároveň vstřebají důležité výživné látky, které podpoří jejich pevnost a růst.

4. Úprava nehtů
Krásné nehty si zaslouží i správný tvar, který vytvoříte pomocí pilníku. Doporučuje se používat skleněný pilník a pilovat jedním směrem. Pilování neprovádějte těsně po koupeli nebo sprchování, kdy jsou nehty měkké a mohlo by dojít k jejich lámání a roztřepení.

5. Úklid s rukavicemi
Čistící prostředky nebo drhnutí houbičkou je velmi náročné nejen pro pokožkou rukou, ale také pro vaše nehty. Prostředky na čištění jsou často velmi silné a ruce hodně dehydratují. Na úklid proto používejte gumové rukavice, které vaše nehty ochrání před poškozením.


Autor: Šárka Stuchlíková

Alternativní produkty