Aloe vera regenerační gel Diet Esthetic RECENZE

Antibakteriální, antivirový, hydratační, zvláčňující nebo analgetický - to je výčet několika málo položek z pestré palety účinků, které poskytuje blahodárná rostlina aloe vera. Není s podivem, že ji díky těmto vlastnostem patřičná obliba vynesla do přední linie zájmu kosmetického průmyslu. Firma Diet Esthetic přivedla na trh Aloe vera gel, který se svou multifunkčností vyrovná málo kterému přípravku. V čem spočívá jeho kouzlo?

Jelikož se jedná o 100% čistý gel, magii musíme hledat hlavně v účincích aloe vera (v tomto článku pouze vnější účinky). Myslím, že se již každý s tímto sukulentem někdy setkal, a proto se vyhnu detailnímu popisování a raději představím ony kouzelné vlastnosti, které jsou jeho pýchou. Listy obsahují dvě tekutiny: povrchovou a vnitřní mízu. Povrchová se kvůli svému projímavému účinku nevyužívá (kvůli tzv. aloinu). Průhledný drahokam je tedy až vnitřní míze. Ta obsahuje celou řadu zázračných složek. Antibakteriální saponin, sisosterol či lupeol, analgetické antrachinony nebo lignin, který umožňuje látkám proniknout skrz pokožku. Dále obsahuje plno vitamínů B, C, E, betakarotén, z minerálů se zde vyskytuje převážně hořčík, zinek, vápník, draslík, selen či chrom a samozřejmě plno dalšího.

Představení produktu
Aloe vera gel od španělské firmy Diet Esthetic není na našem trhu novinkou, ale i přesto si stále drží velkou oblibu. Osobně jsem pro zlatou střední cestu Aloe vera regenerační gel Diet Esthetic 250 ml.

Světle zelený gel má příjemnou a osvěžující vůni aloe vera. Praktickou výhodou produktu je, že i malá kapička gelu se bezproblémově roztírá i po větších plochách. Než se člověk naučí odhadnout správné množství, doporučuji se řídit pravidlem „méně je ve skutečnosti více“. Díky této vlastnosti přípravek vydrží dlouhou dobu. Je určen pouze na vnější použití. Po rozetření může na dlaních přetrvávat pocit ulepení, který se dá ovšem bezproblémově odstranit umytím nebo chvilku vyčkat na celkové vstřebání gelu. Při důkladném rozetření jsem na jiných částech těla tento pocit nezaznamenala. V popiscích od výrobců se doporučuje používat převážně na pleť, ale jeho užití určitě nemusí být směřováno pouze na oblast obličeje.

Účinky na lidskou pokožku
Z úvodu již známe některé obecné účinky a vlastnosti aloe vera, v tomto odstavci bych se jim chtěla věnovat podrobněji.

Aloe vera gel tiší bolest příjemně chladivým způsobem (tzv. analgetický účinek). Sama mám zkušenosti, že modřiny a spáleniny jsou hned po prvním použití méně citlivé (věnuji se PoleDance sportu a jelikož se těmto drobným nehodám nelze ubránit, gel přijímám s vděčností). K nejvýznamnějšímu účinku ovšem patří ten léčivý (s analgetickým úzce souvisí), který se využívá k hojení popálenin, spálené kůže od sluníčka nebo i otevřených ran - od škrábanců po větší rány. K úplnému vyléčení ovšem nestačí pouze jedno použití, ale přípravek je potřeba nanášet pravidelně, může i zamezit vzniku jizev. Pomáhá jako úleva i při jakémkoli kožním podráždění, například při epilace. Napomáhá k léčbě lehčích forem kožních nemocí - ekzémů, akné, puchýřů, otoků (tzv. protizánětlivý účinek). Má ale i antibakteriální a antivirové účinek, což znamená, že zlepšující imunitu. Tlumí i alergické reakce. Výborně hydratuje a zvláčňuje suchou pleť (přípravek obsahuje přísadu Xanthan Gum, která obnovuje a zlepšuje pružnost suché a poškozené pokožky). A tímto výčtem seznam nekončí. Aloe vera gel má opravdu multifunkční využití a velkou výhodu oproti jiným přípravkům, skoro doslova nebrání žádné Vaší improvizaci.

Malé doporučení
Jedná se o parfémovaný výrobek - obsahuje přípravky za účelem dosažení vonného efektu - které jsou ve většině případů neškodné, ale u citlivějších jedinců mohou vyvolat alergickou reakci nebo podráždění kůže. Lidé, kteří na parfémovanou kosmetiku trpí, o svém problému již jistě ví a nakupují ve speciálních obchodech.

Přípravek bych také nedoporučovala jedincům, kteří trpí na těžké akné, reaktivní pleť nebo Keratosis pilaris. Tito lidé mají velkou náchylnost k ucpávání pórů a tvorbě pupínků. Ve výrobku jsou obsažené středně mírné komedogenní (látky způsobující ucpávání kožních pórů, které může vést ke vzniku akné) a dráždivé složky. Ale jedná se opět o malé procento lidí s výrazně problémovou pletí, tedy u obyčejně mastné/suché pleti výrazné riziko nehrozí.

Závěr
Jak jsem již psala výše, Aloe vera gel je z mnoha důvodů výborným pomocníkem poskytující skoro až okamžitou úlevu v nepříjemných okamžicích, kterých se žádný člověk či domácnost nevyvaruje. Poměr ceny k velkému množství přípravku dělá z nákupu výhodnou investici.
Doporučuji mít neustále po ruce.

Zdroje: ucinky-aloe-vera.cz, slozeni-kosmetiky.cz

 

Výrobek pro Vás otestovala: Tereza Župová