B

Výraz:Hledat
Kde hledat:
Jeden banán má obvykle 120 – 200 g, z toho ovšem jednu pětinu zaujímá slupka, zbytek tvoří dužina. Co se týče nutričního hlediska, je banán velmi hodnotnou potravinou.
Nutriční hodnoty banánu
Kateřina Doul
Ačkoli naše babičky a prababičky si mohly nechat o banánech zdát, neboť se k nim dostaly jen výjimečně, my si můžeme banány dopřát, kdykoli na ně dostaneme chuť.
Nákup a příprava banánu
Kateřina Doul
O tom, že jsou banány dobré pro růst nehtů a vlasů, ví většina z nás, ale věděli jste, že banány jsou hned po jablkách druhým nejvíce konzumovaným druhem ovoce?
Léčivé vlastnosti banánu
Kateřina Doul
Banán - chutné a výživné ovoce, které patří k nejvíce konzumovanému ovoci na světě. Banány můžete samozřejmě konzumovat syrové, nemusíte se ale ani bát použít je při vaření. Možná vás překvapí, na co všechno se hodí.
Banánový prášek - tipy pro přípravu a vaření
Kateřina Doul
Banány jsou pro naše tělo velice prospěšné. A protože ne vždy máme na pultě k dostání kvalitní zralé banány, můžeme vždy sáhnout po banánovém prášku, který je 100 % složený ze sušených banánů a je tak jejich skvělou alternativou.
Banánový prášek aneb co byste měli vědět
Kateřina Doul
Kdo by neznal banány? Asi nikoho nepřekvapí, že jsou banány hned po jablkách druhým nejvíce konzumovaným ovocem napříč zeměkoulí. Zároveň jsou jedním z nejvýživnějších druhů ovoce. Proto se podíváme na to, v čem spočívají výhody banánů.
Banánová výživa a její výhody
Kateřina Doul
Banány neobsahují téměř žádný tuk, a proto jsou vhodné i během redukčních diet či dalších diet spojených s trávícími obtížemi. Přemýšleli jste však někdy nad tím, zda nám mohou banány i škodit?
Banán - vedlejší účinky a obavy
Kateřina Doul
Typický oválný tlustý kmen s plochou korunou patří rostlině Adansonia Digital známé pod českým názvem baobab. Tento strom roste v Africe, na Madagaskaru a v severozápadní Austrálii. Mají všestranný užitek jako cenné zdroje vody.
Baobab
Šárka Stuchlíková
Pokud vás trápí opakující se záněty močových cest zkuste nespoléhat pouze na antibiotika, ale vyzkoušejte i přírodní léčbu.
Na zánět močových cest pomohou brusinky
Šárka Stuchlíková
Obsahují spoustu vitamínů a prospěšných látek. Mají nízký počet kalorií a dokážou si poradit při slabších zánětech. Co ještě musíte vědět o brusinkách?
Brusinky a jejich blahodárné účinky
Šárka Stuchlíková
Zachutnali vám brusinky a rádi byste si je dopřáli během celého roku? Pokud nemáte možnost pěstovat brusinkové keře neboli brusnici brusinku na vaší zahradě nebo balkoně, nezbývá vám, než na brusinky někam vyrazit.
Kam vyrazit na brusinky?
Kateřina Doul
V dnešním článku se však zaměříme na brusnici brusinku, které se lidově přezdívá kalinka nebo červená borůvka, a na její vliv na náš organismus.
Brusinky a jejich vliv na lidské zdraví
Kateřina Doul
Rostou v našich lesích, a přesto jsou označovány jako superpotravina. Jejich hlavní přínos spočívá v pomoci při zánětu močových cest, ale to zdaleka není jejich jediná výhoda. S čím vším vám mohou brusinky pomoci?
Brusinky vám pomohou nejen při zánětu močových cest
Šárka Stuchlíková
Plody baobabu jsou ceněné zejména pro velké množství antioxidantů, které je až dvakrát větší než u plodů Goji.
Baobab - obecné info
Kateřina Doul
Brusinky jsou malým zázrakem v přírodě. Obsahují celou řadu látek prospěšných pro naše tělo. Kromě pomoci při zánětech močového měchýře dokážou působit jako prevence kardiovaskulárních onemocnění.
Brusinky - zázrak pro srdce a cévy
Šárka Stuchlíková