Bio kokosový olej- použití na vlasy, na pleť a zuby

 

Účinky kokosového oleje jsou skutečně rozmanité a jeho použití je všestranné. Kokosový olej můžeme využít jako zdravou, nutričně bohatou ingredienci do oblíbených smoothies, ale zároveň si z něj můžeme později udělat zábal na vlasy. Známé je také využití kokosového oleje v kuchyni, kdy se stává zdravou a chutnou alternativou při smažení či dochucování různých salátů. Nezanedbatelný je také hojivý a anti-bakteriální účinek kokosového oleje, vhodný pro lokální aplikaci při drobných poraněních, ať už lidi nebo i domácí mazlíčky.

Kokosový olej a vlasy
Mít zdravé a krásné vlasy? S pomocí přírodního kokosového oleje to nemusí být jen přání. Jeho aplikace na vlasy před umytím, ve formě zábalu, hloubkově regeneruje poškozená vlasová vlákna a dodává jim přirozený lesk. Pravidelné používání kokosového oleje, jako bezoplachové vlasové kúry, navíc zamezuje třepení konečků a krepatění.

Každodenní vmasírování malého množství kokosového oleje do pokožky hlavy stimuluje vlasové kořínky, a tím podporuje růst vlasů.

Využijte kokosového oleje na pleť a zuby
Kokosový olej dokáže účinně nahradit celou řadu krémů a tělových mlék. Jeho velkou výhodou je, že se vstřebává do hloubky pokožky, přičemž na jejím povrchu nezanechá mastný film. Díky intenzivní hydrataci lze kokosový olej použít jako denní krém či podkladový krém pod make-up. Jeho nanesením na vatový tampon získáme šetrnou náhradu odličovacího mléka. Pravidelné používání kokosového oleje ve formě odličovače tak nejen zlepší kvalitu pleti, která bude jemnější a hebká na dotek, ale i podpoří růst řas. Kokosový olej je také přírodní antioxidant, proto naší pokožce poskytuje ochranu před vlivem volných radikálů, a tím oddálí její předčasné stárnutí a vznik vrásek.
Domácí tělový peeling si můžeme vyrobit smícháním kokosového oleje a cukru v poměru 1: 1. Kokosový olej se vyznačuje silnými bělícími schopnostmi, a proto je ideální surovinou pro výrobu vlastní zubní pasty, která zároveň poskytne úlevu podrážděným dásním.

Autor: Nicole Jantulíková

Alternativní produkty