Nejlepší způsoby jak zhubnout

Zde je několik tipů, jak na to:
- Dopřát si snídani s vysokým obsahem bílkovin, které eliminují chuť k jídlu, a tak zajistí nižší  příjem kalorií po zbytek dne.
- Vyhýbat se sladkým nápojům.
- Pít hodně vody. Studie prokázala, že pitná voda během redukční diety přispívá k úbytku váhy.
- Vybírat si potraviny bohaté na vlákninu, protože ta pomáhá snižovat obsah tuku.
- Kupovat převážně čerstvé potraviny, jsou zdravější a mnohem lépe zasytí než ty průmyslově zpracované.
- Jíst pomalu, pocit sytosti se dostaví v pravou chvíli a nedojde tak k přejídáním
- Používat menší talíře.
- Připravovat si pouze dietní večeře.
- Omezit denní příjem kalorií na 2000 a 3x týdně si dopřát 60 minut fyzické aktivity.
- Pít kávu, protože podle Národního institutu zdraví (USA), kofein přispívá ke zrychlení metabolismu o 3-11 %. Milovníci kávy, mohou vyzkoušet Margitovu dietu. 

Spalovače tuků:

Aloe Vera:
 je bylinka na hubnutí, její šťáva obsahuje 75 vitamínů, minerálních látek, enzymů, sacharidů, aminokyselin, kyselinu salicylovou a fytochemikálie. Všechny tyto látky prospívají zdraví a podporují boj proti obezitě. Aloe Vera zrychluje metabolismus, odbourává tuky v těle, dodává energii a stimuluje tvorbu kolagenu, což je protein, který podporuje růst svalů a látkovou výměnu. Tato zelená rostlina také slouží jako přírodní projímadlo, zlepšuje trávení a detoxikuje tělo.

Zelená káva: je nepražená káva, která obsahuje kyselinu chlorogenovou. Ta je známá pro své antioxidační vlastnosti, pomáhá s redukcí váhy a s regulací krevního tlaku. Po upražení kávy se množství kyseliny chlorogenové značně snižuje. Zelená káva omezuje vstřebávání sacharidů v trávícím traktu, což vede ke snižování krevního cukru.

Matcha čaj: má silnou tradici v Japonsku, kde patří mezi oblíbené druhy zeleného čaje. Je bohatý na antioxidant polyfenol (epigalocatechin), který podporuje zdraví a hubnutí. Matcha se vyrábí mletím suchých čajových listů v kamenných mlýnech, dokud nevznikne jemný prášek. Pravidelná konzumace čaje mezi jednotlivými jídly eliminuje chuť na sladké a dochází ke stimulaci hormonů, které dodávají pocit sytosti. Národní institut zdraví (USA) zveřejnil studii, která tvrdí, že čaj Matcha může pomoci se spalováním tuků. Zelený čaj také obsahuje alkaloidy včetně kofeinu, theofylinu a theobrominu, které mají povzbuzující účinky. Aminokyselina L-theanin uklidňuje a příznivě ovlivňuje nervový systém.

Konopný protein: jedná se o BIO prášek z organického konopí, má lehce ořechovou příchuť a patří mezi zdravé koktejly na hubnutí. Konopná semena nabízejí širokou škálu zdraví prospěšných látek a obsahují velké množství proteinu, který zrychluje metabolismus. Další cennou látkou v konopí je vláknina, která dodává pocit sytosti a eliminuje chuť k jídlu. Přínosné jsou také omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, které jsou nezbytné pro zdraví a krásnou pleť. Konopí snižuje únavu a má příznivý vliv na imunitní systém. Nachází se v něm 20 aminokyselin, včetně 9 esenciálních aminokyselin (histidin, isoleucin, leucin, lysin, methionin, fenylalanin, threonin, tryptofan a valin), které si tělo neumí samo vyrobit.

Chilli papričky: jsou vhodné pro dietu díky alkaloidu kapsaicinu, který nejen pálí, ale také podporuje spalování tuku. Chilli papričky prý mají více vitamínu C než citrusové plody a více vitamínu A než mrkev. Kapsaicin, je používán pro zmírnění bolesti, jako afrodiziakum a pro přírodní podpůrnou léčbu rakoviny prostaty.

Mléčná dieta: čerstvé mléko je velmi bohaté na živiny, nachází se v něm spousta vitamínů, minerálů (včetně stopových prvků), enzymů a velké množství vápníku. Moderní věda tvrdí, že vápník je nezbytný k hubnutí, zejména přispívá k redukci tuku na břiše a díky bílkovinám dochází k potlačení chuti k jídlu. Mléčná dieta spočívá v tom, že každý den je třeba vypít litr mléka a zařadit do svého jídelníčku mléčné nízkotučné výrobky. Této dietě by se měli vyvarovat lidé, kteří trpí alergií na mléčnou bílkovinu kasein.

Pravidelný pohyb:
Žádná dieta nezabere na 100 % bez pravidelné fyzické aktivity. Jakékoli cvičení, které vás dostane do správné tepové frekvence vám začne spalovat kalorie. Nejlepší je si vybrat takový sport, který zapojí více svalů najednou. Ideální je spinning, kickbox a bootcamp training, protože intenzivně spalují kalorie. Pravidelné cvičení zpevňuje tělo, podporuje růst svalů a stimuluje hubnutí. Pohybové aktivity by se měly přizpůsobit zdravotnímu stavu a věku člověka, u starších lidí se počítá i každodenní hodinová procházka.

 Autor: Michaela Hynková

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.