Proč je strava důležitější než cvičení?

Ne nadarmo se přeci tvrdí, že strava je základním kamenem při hubnutí.

Důvody, proč nestačí pouhé cvičení

Cvičení zvyšuje chuť k jídlu
To, že cvičení zvyšuje chuť k jídlu již mohl zaznamenat každý, kdo se vydal na cestu za lepší postavou. Jestliže jste nikdy nic nedělali a najednou začnete cvičit, bude to pro tělo šok a jakmile docvičíte, nejraději byste vyjedli celou lednici.

A zde se často ukáže jak silnou povahou jste. Pokud vaší touze po přejedení se čímkoliv co se vám dostane pod ruku neodoláte, možná neztloustnete, ale věřte, že ani nezhubnete, jelikož všechny spálené kalorie z cvičení ihned dodáte tělu zpět.

Zaměřte se tedy v začátcích hubnutí pouze na stravu a jakmile ji budete mít plně pod kontrolou, můžete pro rychlejší a efektivnější hubnutí přidat také cvičení.

Nevyužíváte ty správné potraviny pro příjem energie
Ráno se cítíte doslova bez energie? Důležité je nezačít panikařit a začít uvažovat nad tou správnou potravinou, která je kvalitní a účinná zároveň. Mezi takovou potravinu zařadit např. banán, který je v oblibě nejvíce mezi sportovci díky úžasné schopnosti dodání okamžité energie do těla.

Do školy nebo práce si pak můžete vzít např. banánové chipsy, které nejen skvěle chutnají, ale zároveň plní funkci stejně dobře jako banán v klasické podobě.

Rada na závěr
Nikdy ničeho člověk nedosáhne tzv. přes noc. Proto se snažte mít pevnou vůli a dělejte vše s chutí a láskou. Jestliže se naučíte takto dělat věci, vše se pro vás stane rázem jednodušší než si jen dovedete představit.


Autor: Michal Kubátko

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.