Část 2: Domácí masky na vlasy

 

Maska pro lámavé a suché vlasy:
Ingredience:
1 vaječný žloutek
0,5 lžíce kokosového oleje
0,5 lžíce ricinového oleje
1 lžíce henny 1 – 2 lžíce mleté kávy

Všechny suroviny smíchejte a naneste na celou délku vlasů. Nechte působit asi hodinu a poté pořádně vymyjte tak, jak jste zvyklí. Neoplachujte však vlasy teplou vodou, protože v takovém případě se vejce srazí a zůstane ve vlasech.

 

Maska napjatou vlasovou pokožku a suché vlasy:
Ingredience:
1 zralé avokádo
2 lžičky medu
1 lžička mandlového oleje

Dužinu z avokáda vydlabejte a pořádně rozmixujte na jemnou kaši. Přidejte zbylé ingredience, pořádně promíchejte, naneste, zabalte vlasy do igelitu nebo potravinové fólie a nechte působit asi dvacet minut. Poté masku z vlasů důkladně vymyjte.

Maska na mastné vlasy:
Ingredience:
1 kvalitní neslazený bílý jogurt
1 lžička medu

Obě ingredience smíchejte a naneste na pokožku hlavy a nechte působit 20 minut. Směs dobře vyčistí pokožku, vyrovná její pH a dodá potřebné množství hydratace.

Maska pro poškozené vlasy bez lesku:
Ingredience:
1 menší banán
1 lžíce medu
1 lžička panenského olivového oleje

Do lehce ohřátého oleje přimíchejte med a banán rozmixovaný na řídkou kaši. Vše naneste do vlasů, zabalte a nechte působit 20 minut. Masku z vlasů spláchněte teplou vodou a poté umyjte tak, jak jste zvyklí. Chcete-li dosáhnout co nejlepších výsledků, nenechávejte vlasy volně uschnout.

Maska na podporu růstu vlasů:
Ingradience:
2 lžíce jemně mletého hořčičného semínka
1 lžíce cukru
2 lžíce olivového oleje
1 špetka skořice či mletého zázvoru
horká voda

Všechny sypké suroviny smíchejte a přidejte tolik vody, aby vzniklá hladká kašička, která se bude dobře nanášet, ale zároveň nebude stékat. Naneste směs na vlasovou pokožku a nechte působit minimálně dvacet minut. Skořice a mleté hořčičné semínko začne hřát a dojde tak k lepšímu prokrvení vlasové pokožky, které je pro růst vlasů nezbytné. Nakonec vše důkladně vypláchněte a vlasy umyjte tak, jak jste zvyklí. Tato maska sice slibuje přírůstek až 10 cm za měsíc při pravidelné aplikaci jednou týdně, její účinnost však závisí na množství různých faktorů. Může se také stát, že vlasy budou růst jako šílené, ale jejich kvalita nebude taková, jakou byste si představovali. V takovém případě aplikaci ukončete a růst vlasů podpořte raději pravidelnými masážemi pokožky hlavy.

Autor: Kateřina Dobešová

Alternativní produkty