Celulitida - zatočte s pomerančovými ďolíčky na kůži

S prvními letními paprsky a přicházející plavkovou sezónou řešíme problém celulitidy čím dál intenzivněji. Aby ne, v zimě si na ni pod vrstvami teplých kalhot, punčoch a kabátu ani nevzpomeneme. V létě ovšem omdléváme už jen z představy, že bychom měly odhodit svršky a vytáhnout své tělo do plavek.

Tak jako každý problém, i tento má svou příčinu. Kde se tedy vlastně kůže podoby citrusové kůry bere? Může za to například nadváha (ovšem ani hubeným ženám se celulitida nevyhýbá), zadržování vody nebo nesprávné fungování lymfatického systému. Vinu můžeme připsat i genům či pohlavnímu hormonu estrogenu, kvůli němuž celulitida postihuje hlavně ženy.

5 tipů, jak nad ní vyzrát
Fenoménu pomerančové kůže daly život média už v roce 1968. Od té doby se jí ženy křížem krážem po celém světě snaží konstantně zbavit a nahromaděným tukovým buňkám a podkožnímu vazivu, které ucpávají cévy a málo prokrvují kůži, vyhlašují pravidelně neúprosnou válku. Kterých pět „kouzel a čárů” proti celulitidě funguje?

1. Hýbejte se a zpevněte tělo. Plavte, procházejte se, vyběhněte si schody. Zkrátka nedovolte, aby kůže dál měkla. Proti pomerančové kůži je nejlepší dynamické cvičení, při kterém se pořádně zapotíte a rozproudíte tělo. Pomáhají také posilovací cviky, jako jsou dřepy, výpady, unožování a protahování svalů, které kůži zpevní. Díky cvičení bude na plné obrátky pracovat i váš metabolismus, což zabrání usazování tukových polštářů a následné tvorbě celulitidy.

2. Jezte čerstvé potraviny a nepijte sladké. Úprava jídelníčku je pro zmírnění celulitidy nezbytností. Pokud se dál budete ládovat tuky a cukry, vaše snaha nikam nepovede. Začleňte do vašeho stravování například ananas, který urychluje spalování tuků, nebo banán, který vyplavuje vodu. Po ruce mějte vždy čistou vodu nebo nápoje, které neobsahují cukr.

3. Používejte masážní kosmetiku. Masírováním totiž docílíte toho, že se kůže dostatečně prokrví a tukové buňky se rozpustí. Například gel proti celulitidě Diet Esthetic Body 10, který si můžete pořídit i v našem e-shopu, je díky svému přírodnímu složení vyzkoušeným zabijákem ďolíčků na problematických partiích. Je chladivý, což zaručuje prokrvení pokožky, a díky dalším látkám, jako je Aloe vera, glycerin, kofein nebo extrakt z citrónu, pomáhá kůži změkčit a vyhladit její povrch.

4. Zajděte na lymfodrenáž. Ta dá váš lymfatický systém do pohybu. Jemné masírování tlakovými vlnami je nejen efektivní, ale i příjemné.

5. Zabalte se. Zní to možná trochu jako rada od babky kořenářky, ale zábaly fungují. Můžete vyhledat buď odborníka, anebo si jednoduchý zábal připravit doma. Stačí na to běžná potravinová fólie a speciální směs z rašeliny, mořských řas nebo bahna z Mrtvého moře. Pod zábalem totiž vzniká tlak a cévy začnou odvádět toxiny.

„Vady” na kráse nejsou to nejdůležitější
Kromě toho existují také všemožné neinvazivní liposukce, lipomasáže či ultrazvukové metody pro odstranění tukových buněk. Ty ovšem zpravidla představují finančně náročnější možnosti, které si v pravidelné míře mnohé z nás nemohou dovolit.

Důležitým faktorem, jak zmírnit pomerančovou kůži, je i naše sebevědomí. Celulitida je totiž zcela přirozená věc, tak jako vrásky nebo pihy na obličeji. Naše tělo se věkem i stylem života neustále proměňuje a přináší s sebou změny, které k tomu zkrátka patří. Když se zbavíme pocitu, že celulitida nám ničí prožitek z dovolené u moře, a budeme vnímat ty hezké věci, které nás zdobí, uvidíte, že pomerančová kůže nakonec nebude takový problém, jak se napoprvé mohlo zdát.

Autor: Lucie Hušková

Zákazníci k tomuto zboží kupují
Alternativní produkty