Chcete zhubnout? Zkuste zelenou kávu.

Zelená kávová zrnka jsou v postatě stejná jako zrnka kávy černé. Jsou však ve před samotným pražením kávy, po kterém dostane káva charakteristické tmavě hnědé zbarvení. A čím je právě zelená káva tak výjimečná? V současné době ji spousta lidí vyhledává při svém boji s nadváhou. Je tedy výborným pomocníkem pro hubnutí.

Pražením, smažením, vařením a dalšímu úpravami nejrůznějších potravin se z nich ztrácí důležité látky prospěšné pro naše tělo. Stejně tak je tomu i u kávových zrn. U kávy nám jde především o chuť a zachování kofeinu. Pražením obsah kofeinu mírně klesá, avšak chuť je mnohem lepší.

Zelená káva obsahuje například kyselinu chlorogenovou, která je významným antioxidantem. Společně s kofeinem tato látka pomáhá snížit vstřebávání cukrů a zabránit tak jeho uskladňování ve formě tukových zásob.

Také podporuje například metabolismus jater a pomáhá tak rychlejšímu spalování přebytečného tuku. Podporuje správné trávení a pomáhá snížit vysokou hladinu cholesterolu, nebo dokonce bojovat s nepříjemnou celulitidou. Údajně také potlačuje pocit hladu.

Kyselinu chlorigenovou najdete i v sušených švestkách nebo v břečťanu.

Vyzkoušejte vynikající bio zelenou kávu Jose Garcia, tekutou zelenou kávu, zelenou kávu s l-karnitinem a vlákninou nebo přírodní zelenou kávu ve formě kapslí.

Nesmíme zapomínat, že zelená káva pouze podporuje hubnutí. Neočekávejte žádnou zázračnou pilulku, která váš zbaví vašich nadbytečných kil lusknutím prstu. Je potřeba kompletně změnit svůj jídelníček, zařadit do svého programu pravidelný pochyb a hlavně se přestat stresovat.


Autor: Lenka Libichová

Alternativní produkty