Chřipka trochu jinak

Chřipka je virové onemocnění, které se vyskytuje nejčastěji v podzimních a zimních měsících. Postihuje děti, dospělé, i starších lidí. Právě děti a senioři ji snášejí nejhůře a proto se starým lidem doporučuje očkování.

 

Chřipka a očkování

 

Očkování je v současné době na pranýři kvůli některým následkům, které se vyskytly. Odmítají ho zejména matky pro své děti. Na fejsbukových stránkách je množství komentářů a "zaručených" informací o škodlivosti očkování a o gigantickém vlivu farmaceutických společností na různé oblasti našeho zdraví. Je možné, že v budoucnu nám vyroste generace tuberkulózních dětí kvůli odmítavému postoji jejich matek. Očkování starších lidí není tak problematické, přestože se ani trochu neblíží evropskému průměru. Možná chybí osvěta, možná je to obava.

 

 Chřipka a jídlo

 Mezi základní příznaky chřipky patří zvýšená teplota, bolest svalů, kašel, rýma a další. Dobrým zvykem téměř všech pacientů je sáhnutí po vitamínech v syntetické formě. Doufají, že mega dávky vitaminu C vše vyřeší. Jen malý počet je těch, kteří se snaží předcházet virovým onemocněním zvýšenou konzumací ovoce a zeleniny, tedy vitamínů v přirozené formě. Česnek je dnes společensky nevhodnou potravinou, raději si pořídíme česnekové doplňky stravy. Podobně je na tom cibule. O kvašeném zelí, které je přirozeným zdrojem vitamínů a stopových prvků lidé vědí, ale pohodlnější je multivitamínová kapsle z lékárny. Velmi rychlá doba nás nutí se rychle léčit. Lidský organismus však takovým způsobem nefunguje.

 

Chřipka a klid na lůžku

Snad žádné doporučení není tak bagatelizováné jako klid na lůžku. Lékaři ho doslova přikazují. Je totiž důležitější než tablety. Chřipka je virové onemocnění a užívání antibiotik má význam pouze tehdy, pokud se přidá i bakteriální infekce. Mnohokrát by stačilo 3 dny ležet v posteli a nemoc je pryč. Velmi často jsou lidé s viditelnými projevy viru na pracovištích, roznášejí infekci a sebe vystavují komplikacím. Neléčená chřipka vede k vážným onemocněním srdce, ledvin a dalších orgánů. Určitě nikdo nechce kvůli nemoci ztratit práci, ale nakonec je možná více toho, co ztratíme, jak toho, co získáme.

 

Obecně platí, že každému virovému onemocnění je třeba věnovat pozornost. Platí to zejména v současné době, kdy se objevují nové druhy virů, které naši předkové neznali. Známá Španělka skosila množství lidí, ale od té doby se vývoj posunul. Čím jsou viry odolnější, tím důležitější je prevence a léčba. Neměli bychom na to zapomínat.

 

 

Autor: Daniela Hrubá

 

Alternativní produkty