Co pomáhá na křečové žíly?

Křečové žíly jsou nejenom kosmetickým problémem, ale jedná se o poměrně nepříjemnou záležitost. Jedná se o žilní onemocnění, kdy dochází k poškození žilního systému a žíly jsou zvětšené nebo pokřivené. Nohy často natékají a celý problém je doprovázen nepříjemnou bolestí a pocitem těžkých nohou. Celý problém vzniká tím, že v nohách je příliš vysoký tlak a krev nemůže přirozeně proudit nahoru. Nejlepší metodou, jak se zbavit křečových žil, je včasná a dostatečná prevence, kdy zabráníme přímo jejich vytvoření.

Snížení tělesné hmotnosti
Jednou z hlavních příčin křečových žil může být nadváha. Při snížení hmotnosti a procenta tělesného tuku dochází k tomu, že se z těla odplaví velké množství škodlivin a vyčistí se krevní oběh. Cévy přestanou být tolik namáhány a problémy s křečovými žílami se zlepší.

Stahovací punčochy a pravidelný pohyb
Pro zlepšení krevního oběhu a úlevu pro cévy se obecně doporučuje nošení kompresních punčoch, které podporují přirozený oběh krve a nedochází k takovému poškozování. Pokud víte, že vám mohou hrozit problémy s křečovými žílami, doporučuje se nosit stahovací punčochy i jako prevence. Svůj podíl má také přirozený pravidelný pohyb, díky kterému krev snadno prudí a cévní stěny jsou přirozeně zpevňovány.


Přírodní přípravky
Další metodou, jak si pomoci od křečových žil jsou přírodní přípravky, které pomáhají s detoxikací organismu a podporou obranyschopnosti. Jedná se například o přípravek s aloe vera, která má velmi silné pozitivní účinky a pomáhá v boji proti mnoha problémům, mezi které patří i křečové žíly. Velmi se hodí také speciální přípravky s rostlinnými extrakty, které byly vyvinuté přímo na řešení problémů s křečovými žílami.


Autor: Šárka Stuchlíková

Alternativní produkty