Co pomáhá v boji proti akné

Jak akné vzniká?
Abychom mohli přijít na způsob, jak proti akné bojovat, musíme vědět, co vede k jeho vzniku. Akné je chornické onemocnění kůže, které se projevuje nevzhlednými, svědivými a často i bolestivými pupínky. Tyto pupínky vznikají zanícením mazových vývodů v pokožce a následným vznikem zánětu. Akné nás často provází v pubertě nebo v období hormonální nerovnováhy, kdy pleť vylučuje více mazu, než je potřeba. Pozůstatkem akné mohou být nevzhledné a špatně odstranitelné jizvy a je proto důležité věnovat se prevenci.

Každodenní péče
Na čisté a zdravé pleti nemá akné téměř žádnou šanci. Myslete na to a každé ráno a večer se věnujte hygieně pokožky obličeje. Používejte micelární vodu nebo si obličej alespoň opláchněte vlahou vodou. Po očištění pleti naneste hydratační krém, který pleť vyživí a vytvoří ochranný filtr, který zabrání vniku bakterií, které by mohly způsobovat vznik zánětu.

Peeling a hloubkové čištění alespoň 1x týdně
Alespoň jednou za týden si udělejte čas sami pro sebe a udělejte si peeling obličeje. Vhodnou alternativou může být čistící maska, která vaší pleti dodá důležité živiny a minerály. V případě, že chcete svou pleť opravdu důkladně vyčistit, navštivte svoji kosmetičku, která provede odborné hloubkové čistění pórů.

Lehký makeup a důsledné odličování
Pokud se trápíte akné, není dobré snažit se tento problém silnou vrstvou těžkého makeupu. Sáhněte raději po lehkých krémech, které zakryjí zarudnutí bez zbytečného zatěžování vaši pleti. Vhodné jsou BB nebo CC krémy, které mají navíc hydratační funkcí a obsahují i ochranný UV filtr.

Zdravý životní styl
Akné může být způsobeno špatným životním stylem, kdy se stravujete jídlem bohatým na nezdravé tuky. Problém může být způsobem také tím, že máte intoleranci na laktózu a vaše pleť vám to dává najevo. Vyzkoušejte dodržovat základní zásady zdravého stravování, do svého života zařaďte pravidelný pohyb a uvidíte, že časem poznáte rozdíl nejen na své pleti, ale na celkovém zdraví.


Autor: Šárka Stuchlíková

Alternativní produkty