Detoxikace - Očista organismu

Během detoxikace je nutné omezit pití alkoholu, kouření, ale i přísun rafinovaného cukru. Do jídelníčku bychom měli zařadit potraviny bohaté na vitamíny a minerální látky. Jejich zdrojem je i zelený ječmen (mladý ječmen). Tato zelená potravina díky vysokému obsahu chlorofylu pomáhá odstraňovat škodlivé látky z organismu a působí dezodoračně. Účinné antioxidanty obsažené v mladém ječmeni zastavují předčasné stárnutí buněk, což se projeví zejména tím, že se po očistné kúře budeme nejen dobře cítit, ale i naše pokožka bude vypadat mladší a svěže.

Dalším čistě přírodním pomocníkem při detoxikaci je šťáva z Aloe Vera. Pro své léčivé účinky je Aloe odpradávna součástí téměř všech světových tradičních medicín. Obsahuje více než 400 účinných látek, a právě proto jsou účinky této tzv. "Rostliny nesmrtelnosti" různorodé. Pravidelné pití šťávy z Aloe Vera během detoxikační kúry vede k odplavení škodlivých látek z těla, také zastavuje pálení žáhy a vyrovnává pH organismu, čímž snižuje jeho překyselení. Pokud chceme uskutečnit detoxikaci na podzim, určitě oceníme, že šťáva z aloe vera posiluje imunitu a dodává tělu chybějící vitamíny, a tím nám poskytne dostatečnou ochranu v chřipkovém období.

V dnešní uspěchané době, plné stresu a množství škodlivých látek z okolí, je třeba jednou za čas umožnit našemu tělu vypořádat se s toxiny. S využitím přírodních prostředků je detoxikace doma nenáročným a šetrným řešením.

Na začátek je důležité vyhradit si čas na tento očistný proces. Namísto drastických jednodenních hladovky je pro lidský organismus vhodnější pozvolný průběh, a proto je ideální čas 20 až 30 dní.

Detoxikace jater, orgánu, který má klíčovou roli v látkovém metabolismu, se neobejde bez zázračné bylinky zvané Ostropestřec mariánský (Silybum marianum). Obsahuje látky, které odstraňují jedy a toxiny nahromaděné přímo v játrech. Účinná látka sylmarín umožňuje regeneraci poškozené tkáně jater a tím obnoví její normální funkci. Aby se projevily pozitivní účinky Ostropestřce mariánského, je třeba kúru opakovat pravidelně, nejméně 2-3x ročně.

Autor: Nicole Jantulíková

Alternativní produkty