Detoxikujte organismus a nastartujte svůj metabolismus

Nezapomeňte, že i organismus je po záplavě škodlivých látek, virů a toxinů potřeba probudit k životu. Ale jak na to?

Vyzkoušejte zázrak jménem detoxikace…

Proč právě detoxikace?
Detoxikace neboli očistná kúra má za cíl zbavit a pročistit tělo od všeho škodlivého, co zaplavilo náš organismus. Smyslem detoxikace je očista střev, jater a ledvin, které tak budou moci lépe fungovat. Jarní detoxikace je vhodná například pro všechny, kteří chtějí zhubnout ještě zbytek vánočních kilogramů. Pomůže nám však i zlepšit pleť či proti únavě a slabosti. Po detoxikační kúře by se každý měl cítit plný energie a síly. Tak proč to nevyzkoušet?

Jak na detoxikaci?
Detoxikace má víceméně dvě základní pravidla. Prvním a bezpochyby velice důležitým je pravidelný a dostatečný pitný režim. Zapomeňte však na slazené limonády, černé čaje, alkohol či kávu. Povolená je pouze neperlivá voda.
Další omezením je strava. Je samozřejmé, že detoxikační jídelníček musí být nutně odlišný od toho klasického. Nepatří do něj totiž mléko a mléčné produkty, cukr, produkty z bílé mouky, uzeniny či sladkosti. Pokud jde o úpravu pokrmů, preferujte vaření, dušení či zapékaní. Většinu potravin se však snažte konzumovat v jejich čerstvém stavu. Velice oblíbené jsou během očistných kúr koktejly a ovocné či zeleninové smoothies.

Do detoxikačního jídelníčku je kromě ovoce a zeleniny dobré zakomponovat například i chia semínka, která vám dodají potřebné vitamíny a minerální látky či nesolené ořechy jako kešu nebo mandle. Mezi skvělé detoxikační potraviny však patří i zázvor, řeřicha, červená řepa, zelený čaj či koriandr.

A rada na závěr? Detoxikační kúra by měla trvat minimálně tři dny. Zároveň by však neměla být delší než sedm dní.

Autor: Kateřina Doul

Alternativní produkty