Diamantový pleťový krém Diet Esthetic RECENZE

Značka Diet Esthetic velmi pestře oživuje paletu již tradičně užívaných účinných látek v kosmetice. Mezi klasické látky, jako je například arganový olej, bambucké máslo nebo Aloe Vera, se nebojí zařadit i hadí jed nebo hlemýždí extrakt. Inspirace jí přichází ze všech stran. Bylo jen otázkou času, kdy zabrousí i k obecně známým symbolům luxusu. Jaký je tedy pleťový krém s přídavkem diamantů?

Když jsem přemýšlela nad tím, jak bych nejvěrněji popsala svůj prvotní dojem z diamantového pleťového krému, vzpomněla jsem si na filmové scény, kdy dobré víly mávnutím proutku přemění své svěřenkyně v nádherné princezny. Pamatuji si, že jsem jako malá měla moc ráda hlavně ten jeden okamžik - vše kolem se zalesklo, a poté už na místě stála jenom kráska v šatech, která se celá třpytila. I svým budoucím štěstím. Po aplikaci krému jsem se chvíli cítila podobně – i když bez krásných šatů. Třpytila jsem se od ucha k uchu. Ale i pohádky jednou skončí. Po ranním probuzení nebylo po třpytu ani stopy, zůstala pouze hezky vyživená pokožka.

Účinná složka 0,05 karátu pravého diamantu je v krémech jistě neobvyklá, a proto není divu, že velmi přitahuje pozornost. Ani já jsem neodolala a musím uznat, že to nebyla špatná volba. Krém je zaslaný v krabičce, kde se po stranách spotřebitelům představuje firma Diet Esthetic a je zde samozřejmě i rozepsané složení. V samotné krabičce najdete spolu s dózou s pleťovým krémem i průsvitný plastový aplikátor, který jistě ocení dámy s dlouhými nehty. Pomáhá i při odměřování množství daného přípravku. Výborný je i plastový uzávěr pod víčkem, který se po použití dá bezproblémově vrátit zpět a dokonale zavře krém, aby nedocházelo k zbytečnému vysušování. Celkový design je posazený hlavně na kontrastu černé a stříbrné/šedé. Snaží se pravděpodobně poukázat na jedinečnost třpytu, který je vždy viditelný.

Pleťový přípravek má hustější krémovou konzistenci. S pomocí aplikátoru – ale samozřejmě i bez něho – se příjemně nanáší. Pokud si nejste jistí, jaké zvolit množství, držte se známým pravidlem a zvolte raději menší množství. Jinak by se mohlo stát, že budete z domu vycházet s bílými fleky po obličeji – pokožka není schopná velké množství absorbovat. Není potřeba se ovšem ničeho obávat, i malé množství přípravku se bezproblémově roztírá a vstřebává. Má milou nenáročnou vůni.

Jak jsem již psala výše, po použití se pokožka i krk příjemně třpytí, ale vydrží to jen krátkou chvíli. Hned po prvním použití je pleť výrazně vyživená a pružná. Krém jsem používala dvakrát denně, mám normální typ pleti a nezaregistrovala jsem žádný problém. Složení je velmi šetrné – obsahuje plno látek, které zklidňují, hydratují, vyživují a regenerují pleť. Jelikož se jedná o 50 ml balení, myslela jsem, že bude hned pryč, ale tím, že je ho vždy potřeba jenom malé množství, vydrží opravdu dlouho. Mám ho již přes dva měsíce. Cenově patří mezi dražší krémy, ale myslím, že zde cena bez problémů odpovídá kvalitě a jako spotřebitelé budete jistě spokojení.

Výrobek pro Vás otestovala: Tereza Župová