Domácí výroba- balzám na rty

Dnešní kosmetický trh nabízí širokou škálu balzámů na rty, ale Vy stále hledáte "ten pravý"? Pak máme pro Vás skvělý nápad: vyrobte si svůj vlastní, originální balzám na rty! Výroba je jednoduchá, v pohodlí domova a zabere Vám sotva hodinu. Nejlepší na celé myšlence je, že si sama vyberete, jaké ingredience zvolíte, jakou příchuť, barvu či vůni bude balzám mít, či dokonce v jakém balení bude s vámi cestovat po světě :-)

Pro inspiraci - můj jednoduchý recept:
Budeme potřebovat:
Bio kokosový olej,
kosmetickou vazelínu,
med,
starší rtěnku,
libovolné plastové nádobky.

Protože jsem velká milovnice kokosového oleje, zvolila jsem si právě kombinaci vazelíny s kokosovým olejem v poměru 2: 1, jako můj základní balzám. Lžíci vazelíny s poloviční lžící kokosového oleje (pro přípravu dvou malých nádobek s neznámým objemem, viz foto) rozpustíme ve vodní lázni a dobře promícháme. Následně horkou směs vylijeme do připravených nádobek a necháme vychladnout. Pokud toužíte po superhydratačnom a zvláčňující balzám na rty, stačí do základu přidat med, ve stejném množství jako vazelínu. K výrobě jemně barvícího balzámu na rty, rozpustíme zbytek rtěnky, který již nepoužíváme a přidáme ingredience jako na výrobu základního kokosového balzámu na rty. Celou směs je třeba dobře promíchat.


Takto připravené balzámy uzavřeme v nádobkách a uložíme do chladničky. Po pár hodinách jsou rozkošné domácí balzámiky hotové a připravené k používání. Kreativitě se meze nekladou, ingredience a jejich kombinace můžete vybírat podle své chuti a nálady. Namísto vazelíny se často používá včelí vosk, oblíbené jsou i přísady v podobě organického kakaového másla, mandlového oleje či vonné éterické oleje pro výrobu voňavého balzámu. Neměli bychom však zapomínat ani na balení, aby byl náš domácí balzám jedinečný a originální. Osobně jsem například použila nádobky na ozdůbky, které jsem vymyla horkou vodou a jejich víčko jsem vylepšila dekorativními nálepkami.

Tak co, inspirujete se i Vy? :-)

Autor: Nicole Jantulíková

Alternativní produkty