Epsomská sůl s mateřídouškou RECENZE

 Epsomská sůl je pro své blahodárné účinky na zdraví a krásu známá už stovky let. Skládá se z minerálů hořčíku a síranu. Je vědecky dokázané, že tyto minerály se snadno vstřebávají do těla přes kůži, dokonce mnohem lépe než při vnitřním užití (například v tabletách).

 Mojí oblíbenou činností je relaxace ve vaně. Napustit si příjemně teplou vodu, přidat si do ní koupelovou sůl a jen tak ležet a relaxovat. Dávkování je uvedeno na obale, já jsem si do koupele přidala 1 hrnek této soli. Díky epsomské soli se obyčejná koupel stává takovými malými lázněmi u vás doma. Koupel v této soli uvolňuje nervový systém, utišuje bolest zad a končetin a celkově uvolňuje tělo a svalové napětí. Pomáhá tělu zbavit se nahromaděných přebytečných, škodlivých látek a také přispívá k lepšímu spánku. Tato koupel bude prospěšná i lidem se srdečními problémy, protože zklidňuje nepravidelný srdeční rytmus a snižuje krevní tlak.

 Účinky této soli jsou sice vědecky dokázáné, ale já jsem si je potřebovala otestovat sama na sobě. Zkoušela jsem epsomskou sůl s mateřídouškou, která koupel krásně provoněla. Sůl obsahuje nasušenou mateřídoušku, takže je potřeba po koupeli osprchovat sebe i vanu. Sůl se nabízí v několika variantách a také bez příměsi.

 Po koupeli v této soli se cítím krásně odpočatá a uvolněná. Trpím na problémy se zády a po koupeli se tyto problémy zklidní (nezmizí, ale zmírnění pociťuji). Koupel si dopřávám hlavně ve stresovém období, například teď před státnicemi, pomáhá mi lépe se uvolnit a zbavit se stresu. Pokud máte náročné zaměstnání nebo jste maminkou na plný úvazek, v obou případech vám tato koupel udělá dobře. Hořčík obsažený v této soli také pomáhá při odstranění křečí, takže (nejen) sportovcům může pomoci i s tímto problémem.

Epsomskou sůl můžete využít i jako peeling na tělo nebo na obličej. Sůl můžete smíchat s tělovým nebo olivovým olejem a vzniklou pastou si masírovat tělo, nebo ji použít jako pleťový čistící peeling při smíchání s obličejovým olejem nebo čistícím gelem.

Sůl můžete využít i jako domácí pedikúru a užít si solnou koupel na nohy, která zbaví nohy zápachu a otoků a také změkčí ztvrdlou kůži, kterou pak můžete odstranit například klasickým kartáčkem s pemzou.

Jestli máte splihlé nebo poškozené vlasy, sůl můžete využít i jako masku pro jejich regeneraci. Přimíchejte epsomskou sůl do vašeho oblíbeného kondicionéru, nechte nějakou dobu působit, poté důkladně opláchněte vlasy a nejlépe je nechte volně uschnout.

Výrobek pro Vás otestovala: kosmetickazavislacka