G

Výraz:Hledat
Kde hledat:
Goji nebo také elixír mládí, vitamínová bomba, ovoce nesmrtelnosti, červený diamant - všemi těmito názvy je Goji přezdíváno a tato pojmenování si právem zaslouží. Goji je název pro plody kustovnice cizí nebo kustovnice čínské.
Goji
Kateřina Doul
Plody kustovnice se vzhledově i chuťově podobají šípkům. Věděli jste, že se kustovnice ale dříve západě vysazovala jako živý plot? Za poslední pár let se však o kustovnici začínáme dozvídat mnohem více.
Zdravotní výhody Goji
Kateřina Doul
Kustovnici můžete jíst samotnou nebo si ji přidat do nejrůznějších pokrmů. Prozradíme Vám, kam se hodí nejvíce.
Způsoby, jak přidat Goji bobule do zdravého jídelníčku
Kateřina Doul
Superpotravina, o které bude dnešní článek, se jmenuje kustovnice čínská neboli Goji. Ačkoli patří mezi plody ceněné především v tradiční čínské medicíně, i u nás si už buduje svou přízeň a její obliba závratně stoupá.
Goji aneb co potřebujete vědět o této superpotravině
Kateřina Doul
Zajímá vás, jak rozlišit kvalitní produkty od nekvalitních? A kde koupit plody Goji?
Jak poznáme kvalitní Goji?
Kateřina Doul
Kustovnice je ceněná zvláště jako zdroj důležitých látek, mezi které patří především 18 druhů aminokyselin, minerály, vitamíny A, B1, B2, B6, E a C, polysacharidy, monosacharidy, karotenoidy, vláknina a mnoho dalších živin.
Jak často Goji užívat?
Kateřina Doul
Goji neboli kustovnice čínská je trnitý keř pocházející z Asie. Jeho plody jsou vysoce ceněnou superpotravinou, která organismu dodává mnoho výživných látek. Právem jsou tak považovány za nejzdravější ovoce či plody dlouhověkosti.
Zdraví prospěšné složení Goji
Kateřina Doul
Kustovnice je hojně využívána v čínské medicíně, ale i u nás se už dostává do povědomí veřejnosti. Goji neboli červený diamant, elixír mladí, ovoce dlouhověkosti - to vše vystihuje vzácnost těchto plodů a jejich pozitivní účinky.
Goji a vedlejší účinky
Kateřina Doul
V dnešním článku pojďme společně objevit léčivou sílu kustovnice čínské a kustovnice cizí.
Objevte léčivou sílu Goji
Kateřina Doul
Kustovnice čínská a její plody Goji jsou považovány za malý zázrak přírody. Možná jste už slyšeli název červený diamant či elixír mládí? V obou případech jde o označení Goji.
Goji - antioxidační a protizánětlivá superpotravina
Kateřina Doul
Už jste někdy slyšeli o ghí?
Ghí – elixír života
Lenka Libichová
Sušené červené plody Kustovnice čínské jsou velkým přínosem pro naše zdraví.
Vitamínová bomba Goji: ovoce věčného mládí
Michaela Hynková
Jak docílíte krásné pleti s pomocí granátového jablka?
Krásnou pleť a pevné zdraví dodá granátové jablko
Michaela Hynková
Granátové jablko se pyšní nejen krásnou vůní a sladkokyselou chutí, ale je i velice důležitou surovinou, pokud jde o gastronomii nebo kosmetický či farmaceutický průmysl.
Granátové jablko
Kateřina Doul
Zamilovali jste se do chuti sladkokyselých semen granátového jablka? Granátové jablko ovšem není jen chutnou pochoutkou, ale díky svému složení a příznivým účinkům na náš organismus je i zdraví prospěšným ovocem.
Granátové jablko a jeho konzumace
Kateřina Doul
Abyste si vychutnali toto exotické ovoce a zároveň jste získali co nejvíce živin, které nabízí, je dobré konzumovat kvalitní a zralá granátová jablka. Proto se zaměříme na faktory, které nám s výběrem plodů marhaníku granátového pomohou.
Jak poznat zralé granátové jablko?
Kateřina Doul
Granátové jablko je v poslední době stále více oceňované. Obsahuje celou řadu prospěšných látek a s vaším tělem toho dokáže skutečně hodně. Znáte všechny účinky granátového jablka?
Účinky granátového jablka
Šárka Stuchlíková
Mohou za to především nejrůznější studie, které se zabývaly nutričním složením a účinky kustovnice čínské na organismus. A protože Goji je údajně i velkým pomocníkem při hubnutí, podíváme se, jak nám mohou tyto bobule pomoci s redukcí hmotn
Dieta s Goji - kustovnice čínská na hubnutí
Kateřina Doul
24.4.2017
Goji neboli kustovnice čínská je v posledních letech hojně vyhledávanou superpotravinou. A protože kustovnicí lze obohatit řadu pokrmů i nápojů, prozradíme vám pár tipů na skvělé recepty s plody Goji.
TOP 10 receptů z goji
Kateřina Doul
Doplňky stravy s výtažkem z rostliny gravioly mají zajímavé účinky. Podívejte se na základní informace o této rostlině a jejích pozitivních účincích.
Graviola: Obecné info
Šárka Stuchlíková