Ginkgo biloba – lék na zapomnětlivost

S rostoucím věkem se navíc naše paměť zhoršuje a rychlost jednání klesá. Svoji paměť můžeme však trénovat nebo i všemožně podpořit. Například látky obsažené v rostlině ginkgo biloba podporují prokrvení tkání, a především tak prokrvení našeho mozku.

Jinan dvoulaločný (Ginkgo biloba) je strom původem z východní Asie. Dnes se s ním můžeme setkat třeba i u nás. Poznáte ho podle nezvyklých listů, které se využívají k výrobě kapslí a získávání extraktů. V Číně se této rostlině říká strom dlouhověkých a moudrých.

Ginkgo biloba podporuje prokrvení tkání, a tak přispívá k jejich životnosti a správné funkci. Pokud nejsou naše tkáně dostatečně prokrvené, jejich funkce se zhoršuje. Špatné prokrvení má samozřejmě také velký vliv na nás nervový systém. Navíc jeho regenerace není zrovna jednoduchá a rychlá.

Správné prokrvení mozku, a tak jeho větší zásobení kyslíkem a glukózou, má příznivý vliv na jeho správnou funkci (například na lepší paměť a koncentraci). Díky látkám, které ginkgo biloba obsahuje, tak můžeme bojovat proti nežádoucím účinkům stárnutí mozkové tkáně.

Ginkgo biloba má antioxidační účinky. Využívá se k prevenci vniku infarktu, mozkových příhod nebo kornatění tepen. Díky většímu prokrvení zabráníme vniku krevních sraženin, navíc se tak z našeho těla rychleji odplavují nejrůznější metabolity. Ginkgo biloba se uplatňuje i při léčbě křečových žil, zánětů, ušních šelestů nebo špatného prokrvení prstů ruky (Raynaudova nemoc).

Ginkgo biloba snižuje srážlivost krve, a proto ji raději neužívejte v kombinaci s podobně působícími látkami (Aspirin).


Autor: Lenka Libichová

Alternativní produkty