Hydratujte a chraňte své rty před zimou

Důkladná hydratace
Správná a hlavně dostatečná hydratace je základ pro krásně vypadající rty. Pokud myslíte na svoji pokožku a používáte správný hydratační zimní krém, je dobré nezapomínat ani na rty. Poskytněte jim optimální hydrataci v podobě balzámů na rty EOS, který obsahuje pouze přírodní složky. Vybrat si můžete z celé řady příchutí, které krásně voní, takže nejenom, že budeme mít krásně hebké a hydratované rty, ale navíc budete doslova k nakousnutí.

Prevence rozpraskaných rtů
Hlavním důvodem, proč v zimě používáme balzámy na rty je to, že nechceme mít rozpraskané rty. Tento jev, kdy se pokožka napíná a trhá nastává v případě, že jsou buňky příliš namáhány a vlivem nedostatečné hydratace nebo působením mrazu dochází k praskání. Popraskané rty mohou být velmi bolestivou záležitostí a mohou až krvácet. Kromě toho odlupující se částečky kůže rozhodně nevypadají hezky.

Opar nemá šanci!
A co je další výhodou hydratovaných a zdravých rtů? Jsou odolné proti oparům. Opary a jiná podobná onemocnění se probouzejí k životu ve chvíli, kdy je naše tělo oslabené a nemá takovou schopnost přirozené obrany. Proto je důležité myslet na dostatečnou výživu, správný přísun vitamínů a minerálních látek, dostatečné množství spánku, minimum stresu a v zimě také na hydrataci rtů vhodným balzámem. Právě balzám zajistí, že pokožka bude hydratovaná a bude naplno plnit svojí funkci vnější bariéry, která nás chrání před bakteriemi a dalšími negativními vnějšími vlivy.


Autor: Šárka Stuchlíková

Alternativní produkty