Jak mít krásné barvené vlasy

I barvené vlasy mohou být zdravé a krásné. Na Rozdíl od vlasů, které nám nadělila Matka příroda, však vyžadují mnohem více péče. I mně se mnohdy zdají všechny ty procesy, které péči o barvené vlasy zahrnuje, náročné a zdlouhavé, ale vyplatí se vytrvat. Vždyť ne nadarmo se říká, že vlasy jsou naší korunkou krásy. V následujících řádcích Vám nabízím pár tipů, jak se starat o barvené vlasy, aby byly "jako ze škatulky".

Každodenní péče

Základ péče tvoří nerozlučná dvojice šampón- kondicionér. Barvené a zničené vlasy vyžadují především hydrataci a regeneraci, ale není na škodu, pokud jim pomocí přípravků můžeme prodloužit životnost barvy. Toto dilema vyřeší střídání dvou druhů šampónů. Přírodní šampon bez parabenů pomáhá obnovovat barvením poškozenou vlasovou strukturu a vlasům navrací vitalitu. Šampon speciálně určený na barvené vlasy ustálí barevné pigmenty a prodlouží zářivý odstín barvy mezi jednotlivými barveními. Stejně lze obměňovat i kondicionéry. Následně na ručníkem vysušené vlasy můžu nanést arganový olej, soustředím se však zejména na délku vlasů od temene ke konečkům, abych příliš nezatěžovala kořínky vlasů, které pak působí zplihle a bez tvaru. Arganový olej vlasy vyživí, omezuje krepatění a zjednoduší jejich následné pročesávání. Aby česání nebolelo a vlasy poškozovalo co nejméně, je třeba používat kvalitní hřeben, který umožní bezbolestně pročesat nejen suché vlasy, ale i mokré, které jsou velmi citlivé a náchylné na lámání.

Zábaly
Zábaly jsou nepostradatelnou součástí péče o vlasy. Osvědčily se mi zejména proto, že jeden zábal dokáže napravit všechny škody, které jsem na svých vlasech napáchala za celý týden. Pro mě je mým největším favoritem kokosový olej, který dokáže přímo zázraky. Na trhu je však mnoho druhů olejov- arganový, sezamový, mandlový, meruňkový a různé jiné. Stačí si jen najít ten pravý, který přesně lahodí Vašim vlasům.

Tepelný styling
Úprava vlasů pomocí žehličky nebo kulmy je velkou zátěží i pro zdravé, přirozené vlasy, natož pro barvené. I zde nám však kosmetický průmysl nabízí řešení v podobě speciálních stylingových přípravků. Ochrání vlasová vlákna před vysokou teplotou i poškozením, navíc pomohou docílit požadovaný výsledek. Přípravky určené pro tepelný styling, jako například Makadamiový olej nebo podkladový sprej Redken, uzavírají vše pro vlasy.

Na závěr, věděli jste, že záleží i na tom, jak upravujete své vlasy? Pokud často nosíte příliš utažený cop nebo drdol, nejenže si poškozujete vlasy, ale může to být i příčinou migrény. To však není důvod zavrhnout naše oblíbené účesy, stačí mít ty správné pomocníky, kterým je i revoluční gumička InvisiBobble. Z vlastní zkušenosti Vám je mohu jen doporučit. Ani po celodenním nošení vlasy netáhnou ani neničí a když je zrovna nepotřebujete, poslouží jako stylový náramek :-).

Autor: Nicole Jantulíková

Alternativní produkty