Jak na bolest hlavy přírodní cestou?

Jak se zbavit bolesti hlavy bez prášků?

Voda s citronem
Od bolesti hlavy vám může pomoci i tak obyčejně neobyčejný nápoj jako je voda s citronem a to buď díky jeho blahodárným účinkům nebo jednoduše proto, že jste dnes moc nepili a za bolest hlavy může právě onen nedostatek tekutin v těle.

Levandulová limonáda
Princip výroby této limonády je stejný jako u výše zmíněné vody s citrónem, takže pokud zrovna nemáte doma citron, levandulový olej by vám mohl pomoct. Tato limonáda je také výborným lékem proti úzkosti a jestliže si potrpíte také na tom, aby nápoj vypadal dobře, můžete do něj přidat větvičku levandule.

Vodní meloun
Vodní meloun v sobě obsahuje nejev velké množství vody, ale také minerálů jako např. hořčík a draslík. A právě pokud máte nedostatek draslíku v těle, může to být důvodem vaši nepříjemné bolesti.

Mandle
V posledních létech se hodně hovoří o tom, že hořčík napomáhá řešit problémy s bolestí hlavy a to i takových, mezi které spadá např. migréna. Jelikož jsou právě mandle velkým zdrojem hořčíku, určitě stojí za to vyzkoušet i tuto možnost úlevy od bolesti.

Brambory
Stejně tak jako vodní meloun jsou i brambory bohaté na draslík a můžou tak tedy zmírnit bolesti hlavy, nebo se podílet na vyřešení tohoto problému.

Další možnosti

Na boj proti bolesti hlavy můžete také zkusit:
Goji kustovnice čínská sušená
Datle vypeckované
Chia semínka

A jiné produkty s podílem draslíku či hořčíku. Na našem e­shopu můžete naleznout mnoho takových produktů, stačí zadat pouze klíčové slovo do vyhledávače a zobrazí se vám spousta nabídek.


Autor: Michal Kubátko

Alternativní produkty