Jak na očistu tlustého střeva

Jak by měla očista vypadat
Aby měla očista dostatečný efekt, vyhraďte si na ni dobu 6 týdnů. Můžete ji zahájit kdykoliv během roku, ale úplně nejvhodnější jsou jarní měsíce.

Jídelníček
Během očisty byste měli do jídelníčku zařadit co nejdietnější stravu. Abychom vás nezatěžovali mnoha informacemi, stačí, když se budete řídit podle následujících principů.

Tedy platí, že 70% stravy by měla být zelenina, 20% ovoce a zbývajících 10% je vyhrazeno pro ostatní potraviny. Do nich ale rozhodně nepatří pokrmy s bílou moukou, bílým cukrem, smažená a tučná jídla. Výrazně omezit nebo ještě lépe zcela vynechat byste měli také mléčné výrobky, pikantní, kořeněná a solená jídla.

Nápoje
Z nápojů je nejvhodnější pít čistou neperlivou vodu. Doplnit ji můžete zeleninovými a ovocnými šťávami. Těmito čerstvými šťávami je současně vhodné nahradit některé jídlo nebo svačinu během dne. Problémem nejsou ani bylinné čaje.

Naopak určitě byste neměli pít alkohol, kávu nebo jakékoliv slazené a jim podobné nápoje.

Vychytávky na podporu očisty
Každá ráno na lačno vypijte půl litru vlažné vody, ochucené čerstvou citrónovou šťávou. Počítejte s tím, že hlavně za začátku vás může tato aktivita pěkně prohnat na toaletu. Kdo má problémy se zažíváním a citrónová šťáva ho dráždí, tak ať pije jenom vlažnou vodu.

Dále je vhodné očistu tlustého střeva podpořit k tomu určeným doplňkem stravy. Výborné jsou v tomto směru yucca shidigera nebo chlorella.

Harmonie ducha
Určitě nebudete překvapeni, když uvedeme, že stav tlustého střeva je hodně ovlivněný stresem. Také různými strachy a obavami. Proto si, alespoň během jeho očisty, udělejte čas sami pro sebe. Meditujte, relaxujte nebo začněte cvičit jógu. Pohoda nitra k očistě rozhodně prospěje.


Autor: Pavel Hanzal

Alternativní produkty