Jak na péči o pleť v zimě

Vhodný krém na zimu
Na zimu je dobré zařadit o něco hutnější krém, než po zbytek roku. V létě saháme po lehkých krémech, které se velmi rychle vstřebají. V zimě je lepší používat krémy, které mají vyšší podíl tuku. Na pleti vytvoří ochranný film a ochrání jí před vlivem mrazu. Výrazně také pomohou hydrataci.

Makeup jako ochrana proti mrazu
Mráz nedělá naším kožním buňkám dobře a vaše pokožka ocení každou vrstvu, která jí dokáže ochránit. Použití makeupu je tedy na místě. Tenká vrstva dokáže vytvořit jakousi bariéru mezi okolním studeným vzduchem a vaší pokožkou. Pokud navíc použijete makeup s hydratační schopností, uděláte pro svou pleť to nejlepší.

Dostatečná hydratace
Působení mrazu vysušuje pleť. Stejně tak k vysoušení dochází i v místnostech, kde se topí a je zde suchý vzduch. Na dehydratované pleti se objevují šupinky pokožky a je náchylná na vznik akné nebo ekzému. Používáním kvalitního hydratačního krému tomu zabráníte. Vhodný je například také kokosový nebo arganový olej, které mají výjimečně silné hydratační a vyživující účinky.

Správné čištění
Stejně jako po celý rok, je v i zimě nutné nezanedbávat čištění. Pokud svou pleť chráníte v zimě před mrazem pomocí makeupu, na konci dne ho pečlivě odstraňte. Pravidelně zařazujte také jemný peeling, který pomáhá přirozenému odstranění odumřelých buněk.

Jak na červenání tváří
Přecházení ze zimy do tepla vede k roztažení drobných cév v naší pokožce, což má za výsledek zčervenání tváří. Pokud k tomu dochází opravdu často, může červenání vydržet i déle. Jako prevence se hodí speciální krémy nebo séra proti zarudnutí pokožky, které pomáhají vyrovnat prudkou změnu teploty a pomoci pokožce s rychlou adaptací.


Autor: Šárka Stuchlíková

Alternativní produkty