Jak se bránit proti vzniku plísní

Jak plísně vznikají?
Plísně mohou vznikat v momentě, kdy je naše imunita z určitého důvodu oslabená. Jedná se například i chvíli, kdy jsme po nemoci a užíváme antibiotika, která nás připraví o všechny bakterie, které s námi žijí v symbióze a udržují důležité pochody v rovnováze. Vychýlením z této rovnováhy vzniká vhodné prostředí pro množení plísní, ať už se jedná o různá kožní onemocnění nebo příliš velký rozmach kvasinek.

Úspěšná prevenze spočívá v rovnováze
Aby váš organismus nepodlehl škodlivé plísni, je důležité udržet ho ve stavu rovnováhy, kdy všechno funguje tak, jak má. Jak toho ale dosáhnout? Pokud berete antibiotika, zařaďte přípravek, který obsahuje probiotika. V případě, že máte oslabenou imunitu, jezte hodně vitamínu nebo vyzkoušejte doplněk stravy koloidní stříbro, které je známé svými jedinečnými vlastnostmi při podpoře přirozené imunity. Kromě toho, že zabráníte vzniku plísní, bude vaše pleť krásná, jemná a zdravá.

Kokosový olej
Velmi dobré antibakteriální a antifungicidní účinky vykazují látky, které se běžně vyskytují v kokosovém oleji. Tento olej je proto dobré konzumovat a zároveň je vhodný pro vnější využití pro přímou aplikaci na pokožku, kterou krásně vyhladí a působí jako přirozená dezinfekce a ochrana před vznikem potíží.

Vitamíny a minerály
Ve zdravém těle, které má dostatek vitamínů a minerálů z přirozené stravy, nemá žádná plíseň sebemenší šanci. A protože je dnešní zelenina a ovoce ne tak úplně bohaté na vitamíny a celoroční pěstování a dovážení z dalekých destinací se musí někde projevit, nebojte se sáhnout po vitamínových doplňcích stravy nebo po některých superpotravinách, které vašemu organismu a imunitě výrazně pomohou.


Autor: Šárka Stuchlíková

Alternativní produkty