Kokosový olej BIO Premium Allnature 250ml RECENZE

 

Kokosový olej BIO je označován jako panenský, jelikož obsahuje kousky dužiny z kokosových ořechů a zachovává si přírodní kokosovou aroma. Je lisovaný za studena, proto patří mezi raw potraviny. Jeho balení ve skle jen potvrdilo, že mám tu čest s kvalitním kokosovým olejem.

Plusy:
Kokosový olej jsem začala používat v kuchyni. Přidávala jsem ho do studených salátů, do domácího arašídového másla či jen tak na smažení. Osvědčil se mi jako zdravá a chutná náhrada tradičních olejů. Jídla získali jemný kokosový nádech a vůni, co jsem si skutečně zamilovala.

Na kokosovém oleji mě opravdu fascinovalo, že jedno balení mohu používat jako při vaření, tak i jako součást kosmetické výbavy. Jelikož jsem majitelka vlasů s mastniacimi se kořínky, ale suchými konečky rozhodla jsem se vyzkoušet zábal. Kokosový olej jsem nanesla na celou délku vlasů (a rozhodně jsem jím nešetřila), vlasy zabalila do ručníku a nechala působit co nejdéle, třeba i půl dne. Vlasy jsem následně umyla šampónem a ošetřila kondicionérem. Po usušení byly konce mých vlasových vláken zhojená, celkový dojem krepatění byl redukován a navíc vlasy nabyli krásný, přirozený lesk. Během dne používám kokosový olej jako rychlou pomoc, přičemž ho nanáším jen od poloviny délky vlasů, a to i v malém množství, aby mé vlasy nepůsobily těžkým a zplihlé dojmem bez objemu.

Kokosový olej používám i v podobě lesku a balzámu na rty. Díky polotuhé konzistenci oleje se na rtech krásné taje a zanechá jejich lesklé a hydratované. Dokonce je ideální surovinou pro výrobu domácího balzámu na rty. Jednoduchý návod sama plánuji v krátké době otestovat.

Mínusy:
Osobně jsem žádné mínusy nepozorovala a řekla bych, že snad ani největší kritik by na bio kokosovém oleji žádnou nevýhodu nenašel.

Díky eshopu www.elixi.cz jsem tak měla možnost vyzkoušet všestranného, ​​cenově dostupného pomocníka, bez kterého se už neobejdu. Jeho rozmanité způsoby využití jsem si "na vlastní kůži" ověřila, proto bio kokosový olej můžu jen vřele doporučit.

Autor: Nicole Jantulíková