Krásnou pleť a pevné zdraví dodá granátové jablko

Granátové jablko je exotické ovoce, které si získává čím dál větší popularitu po celém světě. Je prokázáno, že má blahodárné účinky pro lidské tělo a pomáhá eliminovat spoustu zdravotních obtíží. Ájurvédská medicína ho považuje za přírodní všelék. Říká se, že vyrostlo v rajské zahradě. Tento rubínový zázrak plný vitamínů a antioxidantů vám dodá energii a vitalitu. Přírodní šťávu z granátového jablka můžete vyzkoušet na www.elixi.cz, určitě nebudete litovat.

Granátové jablko - vitamíny pro vaší imunitu:
Granátové jablko je velmi bohaté na vitamín C, dále obsahuje vitamíny A, E a skupiny B. Také v
něm najdete minerální látky: fosfor, železo, vápník, draslík, vlákninu, mangan hořčík a mnoho
dalších. Jeho konzumací si posílíte imunitní systém a vyvarujete se běžným nemocem.

Omlazuje pleť:
Divíte se proč stárnete a dělají se vám vrásky? Mohou za to volné radikály, které poškozují kožní
buňky. Polyfenoly jsou antioxidanty obsažené v granátovém jablku, které pomáhají zpomalit proces
stárnutí. Vitamín C zase přispívá k tvorbě kolagenu, který pokožku posiluje a obnovuje. Látky
pronikají hluboko do kůže a hydratují ji. Konzumace organické šťávy z granátových jablek je pro
pokožku velmi prospěšná, skvěle ji zregeneruje a rozzáří. Rozdrcená semínka se dají využít jako přírodní peeling.

Zvyšuje libido:
Od dávných dob jsou granátová jablka považována za symbol plodnosti. Podle výzkumu sklenka džusu granátového jablka zvyšuje hladinu testosteronu. To z něj dělá přírodní afrodiziakum, které je ideální pro váš sexuální život. Studie také naznačují, že obsahují sloučeniny, které jsou podobné pohlavním steroidům. Ty umí zlepšit sexuální výdrž a touhu.

Eliminuje stres:
Kromě snížení vnitřního oxidačního stresu v těle, jablka zdraví umí také snížit psychický stres, kterým si procházíme v osobním i profesním životě. Vědci tvrdí, že lidé, kteří pravidelně konzumují šťávu z granátového jablka, mají nižší hladinu hormonu kortizolu, který se zvyšuje ve stresových situacích.

Snižuje riziko vzniku Alzheimerovy choroby:
Představte si, že jdete po ulici a nevíte kde jste a kde bydlíte. Pokud nechcete aby se vám to stalo doopravdy, měla by granátová jablka být součástí vaší každodenní stravy. Výzkumníci naznačují, že granátová jablka hrají důležitou roli při prevenci proti Alzheimerově chorobě. Studie ukazují, že šťáva z granátového jablka snižuje hromadění amyloidu v hipokampu oblasti mozku o 50 %, což  údajné zmírní příznaky Alzheimerovy choroby.

Upravuje zažívání:
Chcete-li udržet váš trávicí systém v rovnováze, měli byste zahrnout do své stravy dostatečné množství vlákniny. Nicméně váš zaneprázdněný životní styl a nezdravé jídlo vás o její příjem připravují. Konzumace granátového jablka je dobrý způsob, jak přidat vlákninu do každodenní stravy. Jedno granátové jablko splňuje asi 45 % doporučené denní dávky, což je asi 20 až 35 gramů.

Blahodárných účinků granátového jablka je však mnohem více, také pomáhá pří:

  • klimakterických návalech horka,
  • hemoroidech,
  • zánětu spojivek,
  • osteoartróze,
  • vysokému krevnímu tlaku,
  • srdečních onemocněních,
  • diabetu,
  • prevenci rakoviny prostaty a rakoviny prsu.

Kutilové zajásají, protože pěstování granátového jablka je docela snadné. Stačí mu najít teplé místo, nejlépe ve skleníku. V zimě se vyvarujte mrazu a v létě silným slunečním paprskům. Potom si jen stačí počkat až ovoce dozraje a vy si pochutnáte na své výtečné domácí šťávě plné vitamínů. Pozor při konzumaci, šťáva velmi barví a jde těžko odstranit z oděvů. Granátová jablka nejen léčí, ale jsou také oblíbeným tématem literárních a výtvarných umění. Mají své využití v kosmetice a jako přírodní barvivo.


Autor: Michaela Hynková

Alternativní produkty