Kurkuma

Výraz:Hledat
Kde hledat:
Kurkuma neboli indický šafrán je nejen úžasným kořením, které dodá pokrmům šmrnc, ale zároveň surovinou s blahodárnými účinky na lidský organismus.
Kurkuma
Kateřina Doul
Víte, jaké koření je zlaté, má pozitivní vliv na naše zdraví a jeho příbuzným je zázvor? Pokud jste hádali kurkumu, vaše odpověď je naprosto správná.
Jaké má kurkuma účinky na zdraví?
Kateřina Doul
Rádi byste se seznámili s přírodní surovinou, která má blahodárné účinky na lidské zdraví? A co kdyby navíc ještě vylepšila váš vzhled?
Jak kurkuma napomáhá ke krásnější pokožce?
Kateřina Doul
Řekněte, nelíbilo by se vám mít jeden lék na všechno? V případě zlatavé kurkumy ani nevíte, jak moc jste blízko ke splnění vašeho přání.
Pozvedněte své zdraví s kurkumou
Kateřina Doul
Máte-li v oblibě pokrmy, které jsou nejen chutné, ale zároveň dodají vašemu organismu důležité látky a zlepší vám náladu, pak se zaměřte na vaření s kurkumou, která je právem přezdívaná indickým šafránem.
Jak použít kurkumu při vaření?
Kateřina Doul
O koření s názvem kurkuma pocházejícím z Indie jste jistě nejen slyšeli, ale téměř stoprocentně jste jej i ochutnali. Je součástí kari koření. Má silně barvící účinky.
Je kurkuma skutečně všelék?
Kateřina Doul
Kurkuma se využívá jako koření, ke konzervování i k barvení sýrů a mléčných výrobků. Přestože má kurkuma všestranné výhody, pokud jde o zdraví, ne pro všechny je vhodná.
Pro koho je kurkuma nevhodná?
Kateřina Doul
Kurkuma neboli indický šafrán nepatří již řadu let k neznámým pojmům. Toto koření si zaslouženě našlo své místo v naší kuchyni. Domovinou kurkumy je však Indie, která je zároveň i největším producentem tohoto koření.
Pěstování kurkumy
Kateřina Doul