L

Výraz:Hledat
Kde hledat:
Len se pěstuje zejména pro lněné vlákno a olejnatá semena. Běžně se můžete setkat s hnědým nebo zlatým lnem. Z výživového hlediska jsou oba druhy velice prospěšné našemu organismu.
Lněné semínko
Kateřina Doul
Lněná semínka jsou olejnatá semínka, která se získávají ze lnu setého. Lněná semínka jsou díky svému složení a příznivému vlivu na zdraví odborníky označovaná za superpotravinu.
Druhy lněného semínka
Kateřina Doul
Není žádným tajemstvím, že většina semínek rostlin se právem označuje za superpotraviny. Kromě slunečnicových, dýňových či chia semínkách jsou to i lněná semínka, která jsou našemu organismu velice prospěšná.
Lněné semínko a jeho účinky na zdraví
Kateřina Doul
Lněné semínko ženám obecně velice prospívá. Pomáhá například s nepravidelnou menstruací. Kromě toho je vhodné i pro ženy, které plánují otěhotnět, neboť je skvělou očistnou kúrou.
Lněné semínko v těhotenství
Kateřina Doul
Rozhodli jste se shodit pár kilogramů? Pokud na to jdete zdravě, tak kromě aktivního pohybu je třeba dodržovat pestrý a zdravý jídelníček. Vyjma vyváženou stravu a pravidelný pitný režim vám může s hubnutím pomoci i lněné semínko.
Pomáhá lněné semínko při hubnutí?
Kateřina Doul
Lněné semínko je účinným pomocníkem při mnoha zdravotních potížích. A protože mezi časté problémy patří zácpa, podíváme se na to, jak nám s ní mohou pomoci právě lněná semínka.
Trpíte zácpou? Vyzkoušejte lněné semínko
Kateřina Doul