Mladý ječmen – zázračná zelená potravina

Lidé více a více začínají objevovat kouzlo zelených potravin, kterých je v současnosti na trhu obrovské množství. Pomáhají nám žít zdravěji. Nesmíme ale zapomínat, že zdraví je také o celkové stravě, pohybu a duševní pohodě.

Mladý ječmen neboli zelený ječmen je víc než jen potravinovým doplňkem. Řadí se mezi plnohodnotné zelené potraviny. Zelené potraviny mají výrazný pozitivní vliv na lidské zdraví. Působí nejen jako prevence, ale pomáhají i při léčbě různých onemocnění.

Mladý ječmen je bohatý na enzymy, bílkoviny, vitamíny (vitamíny řady B a vitamín C a E), minerály, chlorofyl, stopové prvky, aminokyseliny, antioxidanty, nenasycené mastné kyseliny, sacharidy a další látky. Pomáhá zbavit naše tělo překyselení. A především zabraňuje buněčnému stárnutí. Navíc mnoho lidí tvrdí, že díky němu získali obrovské množství energie.

To ale není všechno! Mladý ječmen přispívá ke správné hladině krevního cukru a cholesterolu, údajně potlačuje růst rakovinných buněk, dále napomáhá našemu tělu při kardiovaskulárním onemocnění, anémii, nespavosti, špatném soustředění a nadváze. Dále se využívá v případě, že trpíme dýchacími obtížemi, kožním onemocněním nebo zácpou. Mladý ječmen působí také jako probiotikum.

Mladý ječmen je výborný například pro Vaši snídaní. Příprava nápoje je velmi rychlá a jednoduchá. Je možné zakoupit také mladý ječmen ve formě tablet.

Od rostlinky k prášku aneb s čím máme tu čest?

Mladý ječmen se v podstatě vůbec neliší od ječmene používaného u jiných výrobků z ječmene. Rozdíl je v tom, že mladý ječmen se sklízí dříve. Konkrétně se uvádí, že při délce 20-25 cm. A proč? V této fázi růstu má ječmen nejvíce živin.

Ječmen se po sklizni lisuje. Lisováním získáme kapalný extrakt, který se následně suší na prášek. Ten si můžeme zakoupit například v obchodech se zdravou výživou nebo na jiných místech. Po zalití vodou dostaneme velice výživný nápoj.

Dobrou chuť!


Autor: Lenka Libichová

Alternativní produkty