Moringa

Výraz:Hledat
Kde hledat:
Hledáte-li rostlinu, která se dá zužitkovat téměř celá a která má velice významný vliv na lidské zdraví, pak byste se měli seznámit s moringou olejodárnou.
Co je to moringa?
Kateřina Doul
Moringa je jedna z mála rostlin, kterou lze využít od A do Z. Moringa je totiž velice zajímavá rostlina, jejíž květy, plody, listy, kůra i kořeny lze nejen zužitkovat, ale navíc mají i příznivý vliv na náš organismus.
Moringa a její výhody
Kateřina Doul
Ačkoli je moringa olejodárná známá již tisíce let, u nás ji zná jen málokdo. Moringa je přitom považována za rostlinu s největším obsahem živin.
Moringa olejodárná: využití a účinky
Kateřina Doul
Moringa olejodárná je považována za zázračný strom. Ačkoli ajurvéda využívá její zázračné složení a blahodárné účinky na lidský organismus již tisíce let, u nás se tato rostlina dostává teprve do povědomí.
Nežádoucí účinky moringy a její vliv při léčbě rakoviny
Kateřina Doul
Moringa olejodárná i matcha tea i matcha tea jsou dvě superpotraviny, které mají významný vliv na lidský organismus. Zajímá vás, co mají tyto dvě superpotraviny společného a v čem se naopak liší nebo to, která z nich je lepší?
Moringa versus matcha tea
Kateřina Doul
Moringa olejodárná neboli zelený diamant je strom, jehož domovinou je původně himalájské podhůří. Odtud se tato zázračná rostlina rozšířila i do Indie či Afriky. A proč je moringa tolik zvláštní?
Zdravotní výhody moringa semen
Kateřina Doul
To, že fenykl, kmín, jeřabina lékařská či kopřiva dvoudomá podporují laktaci, je obecně známé. Věděli jste však, že velkým pomocníkem při kojení může být rostlina nazývající se moringa?
Jak moringa ovlivňuje tvorbu mateřského mléka?
Kateřina Doul
Moringa semena se sklízí z plodu rostliny moringy olejodárné, jejíž původní domovinou bylo himalájské podhůří. Dnes se však rozšířila i do řady dalších oblastí, mezi které patří především Afrika.
Rostlinný olej z moringa semen
Kateřina Doul
Zázračný jedlý strom, paličkový či křenový strom nebo zelený diamant - i takto lze nazvat moringu olejodárnou. Moringa olejodárná je zatím poměrně neznámou rostlinou, ovšem pouze v našich končinách.
Moringa a její použití v tradiční medicíně
Kateřina Doul