Moruše

Výraz:Hledat
Kde hledat:
Věděli jste, že se plody morušovníku mohou konzumovat jak čerstvé či sušené, tak že se z nich vyrábí i džem nebo kompot?
Moruše aneb co jste o ní (ne)věděli
Kateřina Doul
Existuje hned více druhů morušovníků, a to moruše bílá, moruše černá a moruše červená. Plody morušovníku svým vzhledem připomínají ostružiny. Toto ovoce je však nejen sladké a šťavnaté, ale i zdravé. O tom více ale v tomto článku.
Už jste slyšeli o zdravotních přínosech moruše? Zajímá vás, zda je opravdu užitečná pro naše tělo?
Kateřina Doul
Máte pocit, že Vám vlasy nerostou? Vyzkoušejte moruši.
Moruše a její vliv na růst vlasů
Kateřina Doul
K čemu jsou plody morušovníku dobré a jaký mají vliv na naše zdraví? Jejich význam je nemalý.
Druhy moruše a jejich použití
Kateřina Doul
Morušovníky jsou stromy moruše, se kterými se běžné setkáváme i u nás. Dříve byly plody moruše velice oblíbeným ovocem, dnes však jejich sláva trochu upadá. Ovšem pro jejich zdravotní účinky bychom je neměli opomíjet.
Jak moruši skladovat a užívat?
Kateřina Doul
Plody i listy moruše byly pro své léčebné účinky využívány i v tradiční čínské medicíně. Ačkoli je význam moruší v dnešní době poněkud opomíjen, jejich účinky na náš organismus jsou nemalé.
Jak ovlivňuje moruše hladinu cukru v krvi?
Kateřina Doul
Věděli jste, že morušovník bílý a jeho listy slouží jako potrava pro bource morušového, jehož kukly se používají při výrobě přírodního hedvábí?
Co je na moruši zvláštní?
Kateřina Doul
Morušovníky patří do čeledi morušovníkovitých. Ačkoli jsou mrazuvzdorné a na pěstování nenáročné stromy, daří se jim spíše v teplejších oblastech.
Kde je možné moruši najít?
Kateřina Doul
Ačkoli dřívější generace dětí se těšily, až na zahradě dozrají špendlíky či moruše, v aktuálně není nic výjimečného, že dnešní děti neví, o co se vlastně jedná.
Je vhodná moruše pro děti?
Kateřina Doul
Plody morušovníku - moruše, jsou chutné ovoce, které obsahuje řadu tělu prospěšných látek. Morušovníky jsou stromy, které se u nás běžně pěstují. Navíc jsou na pěstování poměrně nenáročné.
Jaké má moruše nutriční hodnoty?
Kateřina Doul
Morušovníků známe více než 15 druhů, nejběžněji pěstované jsou však morušovníky černé, bílé a červené. Stromy moruše patří do čeledi morušovníkovitých.
Pěstování moruše
Kateřina Doul