Na zánět močových cest pomohou brusinky

Ideální jako prevence
Brusinky obsahují celou řadu vitamínů, jsou výborným zdrojem antioxidantů a mají silné antibakteriální účinky. To jsou důvody, proč se z nich vyrábí tablety při potížích se záněty močových cest. Hodí se jako prevence, pokud vás trápí opakované záněty nebo i v případě, že se chcete snížit riziko vzniku zánětu na naprosté minimum.

Když cítíte, že se blíží další zánět
Užívání brusinek v kombinaci s urologickými čaji se hodí především, když cítíte, že vás začíná bolet břicho a pociťujete příznaky začínajícího zánětu. Včasnou a správnou reakcí můžete zastavit průběh a k zánětu vůbec nemusí dojít.

Brusinky v tabletách, sušené nebo v tekuté formě
Pro preventivní užívání se hodí sušené brusinky ideálně v neslazené formě. Naplno vynikne jejich jedinečná a skutečně velmi dobrá chuť. I přesto, že nejsou doslazené, jsou dostatečně sladké a hodí se k snídani, do jogurtu nebo jen tak na uzobávání. V problematickém období, jako je podzim nebo zima, kdy je riziko zánětu větší, je lepší užívat i tablety, kde jsou koncentrovány účinné látky z velkého množství brusinek.  Dále můžete brusinky také najít v podobě přírodní BIO šťávy.

Nezapomínejte dostatečně pít
Při zánětu, ale i jako prevence se doporučuje dodržovat pitný režim a hodně pít. Nejlepší je čistá pramenitá voda, kterou je dobré jednou za čas doplnit vodou minerální. Vhodné jsou i bylinkové, zelené nebo případně přímo urologické čaje. Dostatečný pitný režim totiž zajišťuje proplachování močových cest, kde se nemohou množit škodlivé bakterie a riziko vzniku zánětu je výrazně nižší.


Autor: Šárka Stuchlíková

Alternativní produkty