Nejčastější formy chlorelly

Chlorella tablety
Často chlorellu najdeme v lisovaných tabletách obsahující koncentrovanou řasu. Během výroby těchto tablet se navíc řasa podrobí procesu, díky kterému jsou účinné a zdraví prospěšné látky lépe využitelné pro náš organismus. Chlorella tablety jsou praktické i na cesty a snadno se s nimi manipuluje. Při volbě tablet dodržujte uvedené doporučené dávkování pro dosažení nejlepších výsledků. Často se užívá několik tablet před jídlem. V podstatě se jedná o výrazně slisovaný prášek.

Chlorella prášek
Chlorella ve formě prášku se přidává do vody, šťávy, ovocných a zeleninových smoothie. Důležité je snažit se nepřidávat ji k horkým nápojům, které by zničily část důležitých látek. Podoba prášku se v těle využije rychleji, protože se efektivněji smísí se slinami a kousání tablety pro někoho není příjemné. Chuť prášku je velmi specifická a ze začátku je lepší užívat tablety. Při citlivém přidání do výrazné šťávy je však typická „zelená“ chuť méně patrná. Chlorella prášek můžete samozřejme kombinovat i s tabletami a užívat podle potřeby.

Kombinace se zeleným ječmenem a spirulinou
Chlorella obsahuje beta karoten, chlorofyl, minerály a vitamíny. Podobně na tom je i spirulina, která se navíc skládá z dobře stravitelných polysacharidů. V zeleném ječmeni se navíc ukrývají cenné enzymy a lehce odlišné spektrum účinných látek. Zařazením komplexního zeleného tria obsahujícího chlorellu, zelený ječmen a spirulinu pokryjete více potřeb svého organismu.

Autor: Šárka Stuchlíková

Alternativní produkty