Nízkosacharidová dieta nebo jak zhubnout bez hladovění

 

Úvodem si objasníme o čem nízkosacharidová dieta vlastně je. Tak jako ve všech účinných dietách i zde platí, že jejím základem je vyvážená strava. To znamená potřebný přísun bílkovin, sacharidů a zdravých tuků. Nicméně velmi podstatné je vyhnout se hladovění, proto je důležité konzumovat jednotlivé porce 5 až 6-krát v průběhu dne, čili každé 2 až 3 hodiny.

Doporučený denní příjem sacharidů u žen během diety je 1 až 2 gramy na kilogram tělesné hmotnosti. Sacharidy můžeme rozdělit na rychlé a dlouhé. Mezi rychlé sacharidy patří rafinované cukry v podobě různých sušenek a sladkostí, alkohol, limonády, džusy, bílé pečivo a mnoho dalších. Mají vysoký glykemický index a to způsobí, že po jejich konzumaci jsme po krátké době opět hladoví a dostáváme chuť na sladké.

Z výše uvedeného vyplývá, že pro nízkosacharidovou dietu je vhodná právě skupina dlouhých sacharidů, které se vyznačují nízkým glykemickým indexem. Do této skupiny můžeme zařadit například ovesné vločky, celozrnný chléb, vařené brambory, tmavou rýži, celozrnné těstoviny a sóju. Po jejich konzumaci zůstáváme déle nasyceni, cukr z nich se rozkládá postupně a tedy nám dodávají energii v průběhu celého dne.

Nezanedbatelnou součástí diety jsou zejména bílkoviny obsažené v mase, rybách a tvarohu. Jejich denní přísun by se měl pohybovat kolem 2 až 3 gramů na kilogram tělesné hmotnosti. Jsou základním stavebním prvkem lidského těla, a proto by měly tvořit podstatnou část našeho jídelníčku.

Nesmíme však zapomenout ani na zdravé tuky. Zdroji takových tuků jsou luštěniny, ořechy (ideálně mandle), mořské ryby a tuky z mléčných výrobků. Denní přísun u dospělého člověka by neměl přesáhnout 1 gram na kilogram tělesné hmotnosti.

V dnešní době nám dietu mohou usnadnit různé doplňky. Jedním z nich je i přírodní produkt XLtoS Medical Redukování chuti k jídlu, který se nachází v naší nabídce. V kombinaci s dietou a vhodnou fyzickou aktivitou redukuje chuť k jídlu, a tím umožňuje kontrolu hmotnosti.


Autor: Nicole Jantulíková

Zákazníci k tomuto zboží kupují
Sprej po opalování SUN UVA Diet Esthetic 200 ml
-62 %
237 Kč89 Kč
Předpokládané datum naskladnění - Na dotaz
Alternativní produkty