Okouzlující i v zimě? Žádný problém!

 

Dny se krátí a s nastávající zimou se blíží nejen svátky lásky a klidu, ale i velká zkouška pro náš organismus. S klesající teplotou se ze vzduchu ztrácí vlhkost, suchý vzduch následně dehydratuje naši pokožku, které na kráse nepřidávají ani časté přechody mezi teplem a chladem. Výsledkem je suchá, napnutá a podrážděná pokožka. Jak tomu předcházet? Jednoduše, stačí jen dodržovat základní pravidlo - hydratovat!

Pleť a tělo
Pleti dodáte potřebnou vláhu kvalitními hydratačními krémy. Na rozdíl od teplejších dnů se doporučuje používat přípravky s hutnější a mastnější texturou. Díky novodobým technologiím už dávno neplatí pověra, na jejímž základě se kdysi ženy vyhýbali používání hydratačních krémů, kvůli strachu z popraskání hydratovaných buněk. Obecně platí, že v zimním období je dobré vyhnout se přípravkům s obsahem alkoholu. Současně bychom však neměli zapomínat ani na UV filtr. Skvělými pomocníky jsou i přírodní oleje, jako například avokádový olej, které pleť hydratují a regenerují, přičemž však pokožku nezatěžují a neucpávají póry. Pro milovníky lázní to bude zklamání, ale v zimním období je doporučeno zejména krátké sprchování, protože během dlouhých, horkých lázní dochází k otevírání pórů v pokožce. V důsledku toho, pokožka více trpí, pokud je vystavena chladu a mrazu.

Rty a ruce
V chladém počasí je třeba věnovat zvýšenou pozornost citlivým partiím, kterými jsou pokožka rukou a rtů. Jemná pokožka rtů je obzvláště náchylná k neestetickému a často bolestivému popraskání, čemuž se však dá účinně předejít, pokud budete mít vždy po ruce balzám na rty. Inspirovat se můžete i zimní edicí populárních Eos balzámů ve stylovém designu. Pokožka rukou je stejně citlivá, přičemž však k její ochraně přispívají kvalitní rukavice. Kromě hydratačního krému jí občas nezaškodí dopřát i vyživující olejový zábal. Stačí smíchat malé množství medu a zahřátého kokosového oleje, směs vmasírujte do pokožky, následně ruce zabalte do kosmetických rukavic nebo mikrotenových sáčků a nechte půl hodinu působit.

Vlasy
Nedostatek vlhkosti, vitamínů a výkyvy teplot se podepisují i ​​na kvalitě naší koruny krásy. Vlasy jsou namáhané, suché a náchylné k poškození, proto je nutná speciální péčé, aby přežili zimu bez újmy. Pochopitelně, základem je kvalitní šampon a kondicionér, který se zaměří na suché a poškozené vlasy, a alespoň jednou týdně aplikovat masku. Pokud možno, je dobré omezit používání kulem a žehliček, časté mytí, ale i sušení vlasů horkým vzduchem. V zimě se rovněž nedoporučují radikální změny barvy, melíry nebo trvalá, protože by docházelo k dalšímu vysoušení vlasového vlákna.

 

Autor: Nicole Jantulíková

Alternativní produkty