Podporuje matcha čaj hubnutí?

 

Matcha tea je pravý japonský zelený čaj, který sice původně pochází z Číny, odsud se ale dostal do Japonska, kde se během staletí vyvinula speciální technika jeho pěstování a zpracování. Díky tomu se stal matcha tea ještě hodnotnějším a zdraví prospěšnějším.

Matcha tea a zdraví
Matcha tea obsahuje vitamíny A, B1, B2, B12 a C a minerální látky jako vápník, fluor, zinek či železo. Dále je rovněž zdrojem vlákniny, kofeinu, antioxidantů, taninů, katechinů a dalších živin s blahodárným vlivem na lidský organismus.

Čaj na hubnutí
Matcha tea je díky svému složení výborným pomocníkem při hubnutí, a to hned z několika důvodů. Za prvé neobsahuje kalorie, proto se jeho konzumace nemusíme zříkat. Samozřejmě je potřeba dodržovat maximální doporučenou denní dávku, která činí šest šálků matcha tea denně. Za druhé snižuje chuť k jídlu. Navíc podporuje rovnoměrné rozložení energie, čímž urychluje metabolismus, a to dokonce až o 40 %. Matcha tea rovněž podporuje spalování kalorií, které je tak až čtyři krát rychlejší, ovšem bez negativních vedlejších účinků, jako mnohdy mívají běžné přípravky na

hubnutí.

Výhodou japonského zeleného čaje je i schopnost ovlivňovat mysl, snižovat stres a celkově zklidňovat, což nám při hubnutí rozhodně prospěje. Kromě toho tento zelený čaj na hubnutí také snižuje hladinu cholesterolu v krvi a předchází tak vzniku kardiovaskulárních chorob.

Jak matcha tea užívat?
Matcha tea nemusíme konzumovat jen ve formě čaje, ale také třeba jako zdravé smoothie s ovocem, osvěžující matcha ledový čaj nebo se dá přidat do dresingů k salátům či zálivky. Za zkoušku rozhodně stojí například zdravé smoothie s matcha tea a okurkou. Připravíte jej tak, že rozmixujte půl okurky, přidáte trochu čerstvého koriandru, sójový jogurt, matcha tea, citronovou šťávu a šťávu z aloe vera. Nakonec vše ještě zalijte vodou a mixujte. Právě různé formy využití jsou obrovskou výhodou matcha tea. Například osoby trpící nesnášenlivostí lepku, které se navíc snaží shodit pár kilogramů, mohou zkusit speciální recept na matcha bezlepkové muffiny, na které potřebujete špaldovou mouku, odtučněný tvaroh, vejce, vanilkový cukr, mléko, olej, prášek do pečiva, matcha tea a kokosový olej na vymazání formy. Připravené těsto nalijte do vymazaných formiček na muffiny a pečte na 190° přibližně 20 minut.

Autor: Kateřina Doul

Alternativní produkty