Podzimní splín zažene síla černých jeřabin

Aronie neboli jeřabina černá je jedním z vynikajících zdrojů vitamínů A, B, C, P a antioxidantů. Její zdravotní účinky se zdají být nekonečné. Pomůže vám například odstranit těžké kovy z těla, snížit hmotnost, stimulovat funkci štítné žlázy, zmírnit vznik aterosklerózy, upravit cholesterol, eliminovat žaludeční vředy, zvýšit vitalitu a podpořit paměť.

Využití Aronie je široké, vyrábí se z ní šťávy, džemy, sirupy a víno. Sušené bobule můžete mlsat jen tak, přidat si je do müsli, sušenek a muffinů nebo si z nich uvařit čaj.

Super antioxidant:
Jeřáb černý obsahuje spoustu antioxidantů. Ty jak je známo chrání před degenerativním onemocněním, stárnutím, před rizikem vzniku rakoviny a před srdečním onemocněním. Omlazuje pleť a chrání ji před volnými radikály, před znečištěným ovzduším a UV zářením, čímž zamezuje vzniku vrásek.

Léčí chřipku:
Kdo je náchylný k častým nachlazením, jeřabiny černé jsou pro něj to pravé. Již staří indiáni léčili rýmu jeřabinou. Látky obsažené v jeřabině černé bojují s viry a bakteriemi a posilují imunitní systém. Stačí si dát preventivně 30 ml Bio šťávy z Aronie černé 3x denně.

Eliminuje vznik rakoviny:
Častá konzumace bobulí pomůže snížit riziko vzniku rakoviny. Výzkum prokázal, že Aronie  jeřabina černá pomáhá při boji s nádorovým onemocněním, protože umí ničit zhoubné buňky.

Chrání zrak:
Černý jeřáb Aronie představuje dobrou ochranu pro oči. Super bobule obsahují velké množství karotenu, který ochraňuje buňky před poškozením. Lutein chrání oči před šedým zákalem a UV zářením.

Udržuje zdraví močových cest:
Infekcí močových cest trpí milióny lidí na celém světě. Hlavní příčinou tohoto onemocnění je bakterie Escherichia coli. Příznaky zahrnují bolest při močení a zakalená moč. Je dobře známo, že brusinky jsou účinné proti infekcím močových cest. Aronie sirup je však 3x účinnější a dokonce pomáhá infekcím předcházet.


Autor: Michaela Hynková

Alternativní produkty