Potraviny A-Z

Téma zdravé výživy je posledních pár let skloňované o sto šest. Může za to snad skutečnost, že přibývá obézních dospělých i dětí, nebo snad fakt, že stále více osob trápí vysoká hladina cholesterolu v krvi? Chcete-li, aby váš jídelníček byl zdravý, pestrý a vyvážený, je dobré mít přehled o jednotlivých potravinách, které denně konzumujete. V kategorii Potraviny A - Z proto najdete suroviny, které nejrůznějším způsobem prospívají našemu zdraví, dodávají tělu důležité živiny a v neposlední řadě mají řadu blahodárných účinků na organismus.

Výraz:Hledat
Kde hledat:
Ať už jste měli tu čest a tuto chutnou obilovinu ochutnali, či se o ní dočítáte poprvé, v dnešním článku vám prozradíme, co je quinoa vlastně zač.
Quinoa - základní informace
Kateřina Doul
Pokud trpíte celiakií nebo alergií na lepek, těmto obilovinám se musíte chtě nechtě vyhnout. Nicméně i přesto si můžete dopřát bezlepkové varianty obilovin. Jednou z nich je i quinoa neboli merlík čilský.
Quinoa - ideální potravina pro bezlepkovou dietu
Kateřina Doul
Zajímá vás, proč jíst quinou? Víte, s čím vším nám může pomoci? Quinoa neboli merlík čilský je pseuodooblinina s neuvěřitelnými účinky na naše zdraví. A jakými? To si povíme v tomto článku.
Jak prospívá quinoa našemu zdraví?
Kateřina Doul
Quinoa neboli zázračná superpotravina současnosti, ale především budoucnosti. Zájem o zdravý životní styl a stravování roste, veganů a vegetariánů přibývá, a proto není divu, že se do popředí dostávají plodiny, o kterých jsme dříve ani nesl
Quinoa: Tipy pro přípravu a vaření
Kateřina Doul
Quinoa – název, který mnoho lidem nic neřekne, ale odborníkům přes zdravou výživu, vegetariánům či veganům určitě ano.
Quinoa a její nejčastější formy
Kateřina Doul
Diety nemusí být jen nudné a nezajímavé, jídelníček můžete zpestřit nejrůznějšími potravinami a jednou velice podařenou potravinou je i quinoa. Zajímá vás, co je superpotravina jménem quinoa vlastně zač?
Může nám quinoa pomoci zhubnout?
Kateřina Doul
Kdo by neznal kakao? Ať už máte rádi lahodný teplý nápoj či jej přidáváte do vynikajících moučníků, kakao se v kuchyni zkrátka neztratí. Víte však, kde se kakao pěstuje, jak se sklízí či jaké známe druhy?
Kakao aneb co vše byste měli vědět
Kateřina Doul
Přemýšleli jste však někdy nad tím, že kakao může mít dokonce i příznivý vliv na naše zdraví? Záleží však na tom, jaké kakao konzumujete. Proto se v dnešním článku zaměříme na to, jak poznat kvalitní kakaový prášek.
Jak poznat kvalitní kakaový prášek?
Kateřina Doul
Zajímá vás, jaké látky to jsou či jak konkrétně prospívají našemu organismu?
Jak kakao prospívá našemu zdraví?
Kateřina Doul
    Ostatní kategorie: