Poznejte blahodárné účinky aloe vera

Zázračná sukulentní rostlina
Aloe vera je sukulentní rostlina, která roste v teplých tropických oblastech. Všechny léčivé vlastnosti a skvělé látky se skrývají v gelu uvnitř listů, který rostlině slouží jako zásobárna tekutin na horší časy. V průběhu let lidé postupně přišli na to, že tento gel má jisté pozitivní účinky a začali ho využívat. Dnes najdeme výtažek z rostliny aloe vera ve velkém množství přípravků a to hlavně z toho důvodu, že se jedná o víceméně univerzální léčivou látku, která dokáže vyřešit nebo alespoň pomoc s řešením celé řady nepříjemných problémů.

Na co všechno se používá?
- podpora hojení ran
- léčba popálenin
- hydratace vysušené pokožky
- proti překyselení žaludku
- při potížích se slinivkou břišní
- proti parandentóze
- proti ekzémům
- pomáhá při léčbě cukrovky
- a dokonce pomáhá při léčbě rakoviny

Kromě všech těchto léčebných účinků se využívá i v kosmestice pro vyživení, hydrataci nebo zpomalení stárnutí pokožky.

V jakých přípravcích najdu aloe?
Právě skvělé účinky této zázračné rostliny dostaly její extrakt do celé řady produktů. Pokud tedy máte některý problém, který by aloe vera dokázala vyřešit, stačí si jenom vybrat. Na trhu existují balzámy na rty s výtažkem z aloe vera, zubní pasta, krém na ruce aloe vera, sprchový gel, tělové mléko, regenerační krém, deodorant a další víceméně kosmetické přípravky. Pořídit si však můžete i 100% šťávu z aloe vera, která podporuje obranyschopnost a pomáhá při boji s bakteriemi.

Ať už vás trápí vážnější zdravotní potíže a potřebujete podpořit jejich léčbu, nebo hledáte skvělý a přírodní kosmetický přípravek, je alo vera vynikající volbou. Jakmile poznáte fascinující účinky této poměrně nenápadné rostliny, nebudete chtít zkoušet nic jiného.Autor: Šárka Stuchlíková

Alternativní produkty