Přichází čas na jarní detoxikaci

Během podzimu a zimy se v organismu nashromáždilo mnoho různých látek a energií, které mu nedělají dobrou službu. Z toho důvodu je začátek jara tou nejlepší dobou pro detoxikaci organismu.

Jarní očistu je nejvhodnější zahájit v průběhu března. Aby byla detoxikace účinná, je nutné zvolit komplexní přístup.

Jak postupovat při jarní detoxikaci
1. Doba detoxikace – optimální jsou 3 týdny. Během 21 dnů si tělo odpočine a dokáže se očistit a zregenerovat.
2. Změna jídelníčku – během jarní očisty je nutné jíst pouze lehká jídla, která nezatěžují nejenom zažívání, ale celé tělo. Převládat by měly zelenina a ovoce. Naopak zcela zapomeňte na jídla plná cukrů, bílé mouky a tuků.
3. Pitný režim – aby lidský organismus dokázal vyplavovat škodliviny a toxické látky, potřebuje hodně tekutin. Optimální je čistá neperlivá voda, případně bylinné, zelené a bílé čaje. Denní příjem tekutin by měl být nejméně 2,5 litru.
4. Dostatek pohybu – donuťte se každý den hýbat. Nemusíte chodit zrovna do posilovny. Úplně postačí 1 hodina svižné chůze. Místo jízdy výtahem choďte pěšky po schodech.
5. Pozor na psychiku – dobrá nálada je půl zdraví. Jestliže chcete, aby se tělo zbavilo všeho, co mu škodí nebo neumožňuje zdravé fungování, nesmíte ho podlamovat špatnou psychikou. Uvědomte si, že zdravotní stav těla odráží rozpoložení lidské duše.
6. Dostatek spánku – dopřejte si pravidelný a dostatečný spánek. Každý člověk to má nastavené jinak, ale obecně platí, že optimální je spát 7 – 8 hodin denně.
7. Podpůrné přírodní prostředky – detoxikaci je vhodné podpořit přírodními prostředky. Některé rostliny totiž umí v těle udělat pořádný průvan a očistu. Patří mezi ně například Yucca shidigera s vysokým obsahem saponinů. Další možností je šťáva z Aloe vera.

Nakonec byste neměli ignorovat ani riziko elektrosmogu. Mobily, počítače či televize projektují do prostoru okolo sebe vyzařování, které není pro organismus zrovna příznivé. Proto se vyplatí, alespoň během očisty, snížit tento vliv na minimum.


Autor: Pavel Hanzal

Alternativní produkty