Přírodní očista těla s Yuccou

Yucca, také známá pod názvem (juka) strom života, umí nejen pročistit tělo, ale i posilovat imunitní systém, snižovat cholesterol, léčit revma a pomáhat při migréně.

Yucca složení:
Rostlina má dostatečné množství vitamínů, minerálních látek, sacharidů a živin. Složka saponin působí jako přírodní steroid, který urychluje metabolické procesy a zlepšuje vstřebávání živin. Dále obsahuje protirakovinotvorné fytonutrienty a resveratrol, který omlazuje.

Jeden šálek syrové Yuccy obsahuje 42 mg vitamínů C, to je skoro 50 % doporučené denní dávky. Vitamín C je přírodní antioxidant, který chrání tělo před volnými radikály, které vznikají v těle, když trávíme jídlo. Ty způsobují proces stárnutí, ničí buňky a mohou vyvolat závažné onemocnění jako je rakovina nebo problémy se srdcem.

Yucca – účinky:
Kořen Yucca obsahuje vlákninu, která přispívá k dobrému trávení, je velmi prospěšná při léčení střevních a zažívacích problémů. Zbavuje tělo škodlivin, které se rozkládají v tlustém střevě a produkují nežádoucí plyny. Saponiny eliminují škodlivé žlučové kyseliny a tím přecházejí vzniku nádorů v tlustém střevě.

Ostatní využití:
Yucca se také používá k výrobě přírodních mýdel, šampónů a vlasových tonik. Uklidňuje pokožku, nedráždí ji a má antibakteriální účinky. Vlasy jsou po použití Yuccy lesklé a pevné. Dříve se používala k léčbě vypadávání vlasů.

Pěstování Yuccy měli v oblibě Indiáni. Využívali jí k výrobě lana, sandálů, krémů pro léčbu vyrážky, zánětu kloubů a poranění. Kořen se využíval k pročištění.


Autor: Michaela Hynková

Alternativní produkty