Proč by micelární voda neměla chybět ve Vaší kosmetické výbavě?

Univerzální a šetrný čistící přípravek
Micelární voda je univerzální a hlavně šetrný přípravek na čištění pleti. Většina z kvalitnějších micelárních vod je vyrobená pouze z přírodních surovin bez přidaných parabenů, alkoholu nebo jiných chemických přísad. Jedná se tak o šetrný přípravek vhodný pro každý typ pleti, kdy nedochází ke zbytečnému vysušování a dráždění. To umožňuje využívat micelární vodu při problémech s akné nebo jako prevenci proti vzniku ekzémů nebo nepříjemných černých teček. Správné čištění je totiž základním předpokladem pro zdravou a krásnou pleť.

Doslova magnet na špínu
Micely jsou miniaturní olejové molekuly, které mají tu jedinečnou schopnost, že na sebe dokážou vázat nečistoty. To znamená, že z povrchu pleti seberou všechnu špínu a zanechají pouze vodu a to bez toho, aby došlo k narušení přirozené ochranné vrstvy pokožky.


Jako odličovač i pro ranní čištění pleti
Micelární voda má velmi široké využití. Hodí se jako jemný odličovač pro každodenní použití. Své místo najde také při ranní hygieně, kdy jemně a nenásilně vyčistí pleť, která je následně připravená na nanesení jemného denního krému a případně i makeupu.

Jaké je správné použití?
Micelární voda se používá s kombinaci s vatovými tampónky. Jedině tak je možné nanést jí na pleť a umožnit jít, aby nasála nečistoty, které ulpí na tampónku a tím pádem je odstraníte ze své pokožky. Ideální je vyčistit si pleť pomocí micelární vody alespoň 1x denně.

Autor: Šárka Stuchlíková

Alternativní produkty