Psyllium

Výraz:Hledat
Kde hledat:
Věděli byste, co je to psyllium? Pokud vám tento název nic moc neříká, v následujícím článku vám to rádi prozradíme.
Co je psyllium?
Kateřina Doul
Častým problém je špatné zažívání, zácpa, nadýmání, bolesti břicha, a to vše především díky nedostatku pohybu a stravě chudé na vlákninu. Pokud tomu odpovídá i váš životní styl, zkuste do svého jídelníčku zařadit právě vlákninu.
Psyllium zmírňuje zácpu a snižuje hladinu cholesterolu
Kateřina Doul
Pokud se snažíte shodit pár kilogramů, vláknina psyllium je skvělým pomocníkem.
Jak podporuje psyllium hubnutí?
Kateřina Doul
Zázrak jménem psyllium neboli vláknina získávaná z jitrocele indického, a to konkrétně z obalů jeho semen, je skvělým pomocníkem pro náš organismus. Zajímá vás, proč je psyllium takový zázrak?
Může psyllium vyvolat alergickou reakci?
Kateřina Doul
Ačkoli je psyllium název pro obaly semen Jitrocele indického, což je rostlina s nenápadnými květy, představuje de facto vlákninu. Jitrocel indický se vyskytuje především v Indii, Pákistánu či Austrálii.
Jak a proč užívat psyllium?
Kateřina Doul
Jitrocel indický je na první pohled nenápadná rostlina vyskytující se především v Indii, Pákistánu, Iráku či Austrálii. Čím je ale nenápadnější, o to více je potřebnější, a to díky svému obsahu rozpustné vlákniny psyllium.
Jak psyllium připravovat?
Kateřina Doul
Vláknina významně pomáhá čistit střeva, preventivně působí proti rakovině, vzniku zánětů střev a dalších zdravotních problémů. Vláknina mimo jiné pomáhá snižovat hladinu špatného cholesterolu.
Jaké má psyllium vedlejší účinky?
Kateřina Doul