Správná maska na vlasy dokáže zázraky

Jak vybrat a správně používat masku na vlasy?
Maska na vlasy pomáhá s výživou vlasových vláken, která jsou pevnější odolnější proti poškození a vypadají zdravější. Lesklé a husté vlasy, které se často nemastí a vypadají krásně i když nejsou dokonale učesané jsou snem snad každé dívky. A pokud chceme dokonalé vlasy, musíme o ně pravidelně pečovat. Spolu s pravidelností je důležité vědět, jak na to. A to si řekneme v tomto článku.

Jaký máte typ vlasů?
Než se začnete poohlížet po vlasové kosmetice, je dobré navštívit svoji kadeřnici a poradit se s ní, jaký máte typ vlasů a jaká kosmetika je pro vás vhodná. Jinou péči vyžadují suché a lámavé vlasy a jinak budete muset zacházet s často se mastícími vlasy. Od toho, jaký máte typ vlasů se následně odvíjí veškeré další postupy, ať už se jedná o výběr šamponu nebo masky na vlasy.

Kvalita je důležitá
Aby měla maska na vlasy správné účinky je důležité vybírat přípravky od kvalitních značek, u kterých nehrozí, že by obsahovaly nebezpečnou chemii nebo že by se jednalo pouze o masku, která v sobě neobsahuje žádné výživné látky a jenom pěkně voní. Správná vlasová kosmetika by měla obsahovat účinné látky, které dodají vlasům vitamíny a živiny. Jedná se například o keratin, což je stavební látka, ze které se vlasy skládají a jeho dostatečný přísun má vliv na kvalitu a případnou lámavost vlasů.  

Pravidelnost a citlivá péče
Pro dosažení maximálních účinků je důležitá pravidelnost v péči o vlasy. Pro intenzivní regeneraci a obnovu poškozených vlasů se doporučuje aplikovat masku na vlasy po každém umytí. Řiďte se pokyny napsanými na krabičce a nechte masku působit po stanovenou dobu a následně důkladně opláchněte. Aby nedocházelo k zbytečnému poškozování vlasů snažte se vyvarovat nošení utažených účesů, nevhodného kartáčování, používání fénu s vysokou teplotou a vlasy se snažte nevystavovat mrazu nebo slunečnímu záření.

Kombinace s dalšími přípravky
Výrobci vlasové kosmetiky doporučují vybrat si jednu řadu péče o vlasy a používat související nebo podobné produkty. Je to z toho důvodu, že se vzájemně krásně doplňují a dosáhnete tak rychleji lepších výsledků, než když budete používat několik zcela odlišných přípravků.Autor: Šárka Stuchlíková

Alternativní produkty