Stévie sušené listy Desen 100 g

-7 %
Stévie sušené listy Desen 100 g
100 %1 recenze
Sušené listy stevie nahradí používání cukru u diabetiků, osob s nadváhou, i ostatních, kteří chtějí žít zdravěji. Má skvělou chuť a pozitivní účinky na lidský organismus.
Cena vč. DPH:
154 Kč
Běžná cena:
165 Kč
Ušetříte
11 Kč 7 %
méně než 5 ks
Předpokládaný termín doručení k Vám domů je
zítra
Kód10024
Výrobce
Průměrné hodnocení
100 %
Hodnoceno 1×

Popis:
Stevia rebaudiana je rostlina pocházející z jižní Ameriky, kde je již po staletí využívána jako přírodní rostlinné sladidlo. Má velmi vysokou sladivost, je až 250x sladší než cukr při nulové energetické hodnotě. Látky uložené v listech této rostliny vyvolávají pocit sladké chuti a jsou proto skvělou volbou zejména pro diabetiky nebo pro osoby, které se snaží snížit svoji váhu a nechtějí se vzdát slazení. Velkou výhodou je, že stevia nemá žádné negativní vlivy na organismus člověka, jako je to u některých jiných sladidel. Naopak, obsahuje řadu proteinů, vlákniny, minerálů a dalších látek potřebných pro zdraví člověka.

Stevia je na trhu nabízena v mnoha formách, sušené listy jsou však nejčistší formou, jak stevii užívat. Neobsahují žádné jiné přídavné látky, a i když možná tato stevie nevypadá tak lákavě jako sněhobílý prášek, přesto je forma sušených listů ta nejlepší a nejbližší přírodě. Stevia neobsahuje žádné kalorie a můžete ji proto používat v libovolném množství. Její použití je vhodné všude tam, kde je potřeba něco dosladit, má výbornou chuť a spolehlivě funguje jako kvalitní náhrada cukru.

V listech stevie jsou také obsaženy další látky, které mají blahodárný vliv na organismus člověka. Železo, fosfor, proteiny, vláknina, karbohydráty, ale i vápník, draslík, sodík, magnesium a zinek s vitaminy, jsou důležitými látkami, o které stevia dokáže obohatit váš jídelníček. Stevia nezvyšuje hladinu cukru v krvi, proto ji mohou bez problémů používat i uživatelé s cukrovkou a nahradit tak umělá sladidla, která tělu neprospívají. Šálek kávy nebo čaje můžete mít nyní sladký přesně tak, jak vám chutná, bez nebezpečí, že by narušil váš dietní plán.

Podle nejnovějších studií se předpokládá, že stevia má také schopnost napomáhat ke stabilizaci hladiny cukru v krvi a účinně pomáhat při stabilizaci vysokého krevního tlaku. Pomáhá také regulovat výskyt a množení škodlivých bakterií a jiných infekčních organismů, například těch, které způsobují onemocnění dásní a vznik zubního kazu. Proto můžete stevii dnes objevit i ve složení mnoha zubních past nebo ústních vod. Stevia je naprosto bezpečná při používání pro děti i dospělé. Stále je ale v popředí zájmů vědců, kteří se snaží odhalit další pozitivní účinky na organismus člověka. Předpokládá se její účinná pomoc při léčbě kožních problémů jako je akné, dermatitida nebo ekzémy, může způsobit rychlejší hojení ran, urychlovat hojení oparů a snižovat výskyt jizev.

Skvělé účinky stevie byly zaznamenány při stimulaci slinivky břišní a také při potlačení touhy po cigaretách nebo po alkoholických nápojích i jiných návykových látkách. Prokazatelně pomáhá při snižování únavy a při zvyšování mozkové aktivity. Účinně podporuje dobré trávení a má pozitivní vliv na psychiku člověka. Jedinečným a velmi zdravým způsobem dokáže tato rostlinka nahradit příjem cukru u osob, které se musí konzumaci cukru vyvarovat a příjemným způsobem může snížit spotřebu cukru i u ostatních osob, bez toho, aby se museli omezovat ve sladkých nápojích nebo jídlech. Listy můžete využít při slazení teplých a studených nápojů, můžete je přidávat do omáček, jogurtů nebo všude tam, kde potřebujete docílit sladké chuti bez použití cukru a sladidel. Stevie se rychle stane vaším denním společníkem, který vám pomůže udržet si optimální váhu bez zbytečného omezování.

Použití:
Používejte v množství podle aktuální potřeby k dochucování nápojů, pochutin i jídel. Užívání stevie není omezeno.

Upozornění:
Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Ženy, které jsou těhotné nebo se chystají otěhotnět, by měly užívání produktu konzultovat se svým lékařem.

Obsah:
100 g

Dále u nás také najdete tipy na chutné recepty.

Zákazníci k tomuto výrobku kupují
Stévie kapky Desen přírodní sladidlo 50 ml
-23 %
220 Kč169 Kč
Předpokládané datum naskladnění - Na dotaz
Stévie Sanct Bernhard 1000 tbl
-15 %
289 Kč245 Kč
Předpokládané datum naskladnění - Na dotaz
Stévie Sanct Bernhard 600 tbl
229 Kč
Předpokládané datum naskladnění - Na dotaz
Hodnocení produktu
Alena
Recenze je převzata z heureka.cz
15. 10. 2017
Nemám s touto formou Stevie zkušenost.