Super-potraviny

Doslova se s nimi roztrhl pytel a jsou na každém rohu! Co jsou zač? Někdy znovuobjevené vysoce výživné potraviny, jindy dlouhodobě známe a velmi přínosné dobroty. Současný trend zdravého životního stylu je založen na příjmu hodnotných potravin, které dají tělu vše, co potřebuje. Ideální volbou pro splnění těchto nároků je vsadit si na superpotraviny. Neváhejte se začíst do níže publikovaných článků pro více informací o těchto zázracích z přírody.

Autor
Zobrazit produkty
Výraz:Hledat
Kde hledat:
Vypadá jako cukr, sladí jako cukr, ale neobsahuje žádné kalorie.
Erythritol - král mezi alternativními sladidly
Kristýna Mlatečková
29.06.2018
Kokosový olej vyniká na rozdíl od jiných rostlinných olejů svým všestranným použitím. Využití kokosového oleje může být jak vnitřní, tak vnější.
10 a více způsobů využití kokosového oleje
Kateřina Doul
6.10.2017
Jestliže chcete posílit imunitu a zároveň doplnit tělu celou řadu cenných látek, měli byste svůj jídelníček obohatit o superpotraviny.
5 super výživných potravin, které možná neznáte
Kateřina Doul
29.5.2017
Věděli jste, že semínka se řadí do skupiny takzvaných brainfood neboli potravin, které dodávají živiny mozku a podporují jeho regeneraci? Semínka však mají mnohem více účinků, o kterých se dozvíte na následujících řádcích.
Zdravá semínka: konopná, lněná, slunečnicová
Kateřina Doul
18.4.2017
Krásný a mladý vzhled spolu s kondicí a štíhlou linií je z velké většiny otázka správné výživy. Zařazení speciálních superpotravin do jídelníčků dokáže doslova zázraky. O jaké potraviny se jedná a co všechno umí?
Krásná pomocí superpotravin
Šárka Stuchlíková
9.2.2017
Význam zelených potravin v naší stravě je ověřen vědecky, jsou prý stejně zdravé jako zelenina. Je to vynikající zdroj živin a chlorofylu, který zbavuje střeva uložených toxinů.
Mladý ječmen a lepek
Michaela Hynková
25.1.2017
Problémy s početím dítěte nejsou v dnešní době nic divného. Jedná se o zhoršení stravovacích návyků a působení dalších vlivů, které mohou snižovat plodnost. Podívejte se, jaké potraviny vám pomohou zvýšit šance na početí miminka.
Superpotraviny, které zvyšují plodnost.
Šárka Stuchlíková
17.1.2017
Acai bobule bývají někdy označované právě jako exotické borůvky, v dnešním článku se podíváme, co mají společného a v čem je naopak acai lepší.
Jsou acai bobule lepší, než borůvky?
Kateřina Doul
19.12.2016
Pojem superfoods se začal používat pro skupinu potravin, které mají vysoký obsah zdraví prospěšných bioaktivních látek.
Super potraviny - potraviny budoucnosti
Beáta Rampáková
16.12.2016
Vlašské ořechy právem patří mezi superpotraviny. Obsahují celou řadu prospěšných látek a mají skvělé nutriční hodnoty. Proč by neměly chybět ani ve vašem jídelníčku?
Vlašské ořechy plné zdravých tuků
Šárka Stuchlíková
27.10.2016
Problémy s početím dítěte nejsou v dnešní době nic divného. Jedná se o zhoršení stravovacích návyků a působení dalších vlivů, které mohou snižovat plodnost. Podívejte se, jaké potraviny vám pomohou zvýšit šance na početí miminka.
Superpotraviny, které zvyšují plodnost
Šárka Stuchlíková
13.10.2016
V exotické oblasti Tichomoří je kokos běžnou součástí spotřeby. U nás byl dříve známý spíše strouhaný kokos, ale v poslední době se lidé začínají více zajímat i o kokosové mléko, kokosovou vodu a kokosový olej.
Co je zdravější? Kokosový olej vs. kokosová voda vs. kokosové mléko.
Michaela Hynková
7.9.2016
Víte, co se skrývá pod označením “superpotraviny”, nebo které suroviny pod ně patří? Tušíte, proč jsou pro náš organismus tak důležité a užitečné?
Superpotraviny - co jsou zač a jak je můžete užívat?
Kateřina Doul
2.9.2016
Plody Mochyně peruánské vypadají jako malá žluto oranžová cherry rajčata, jsou obalené ve slupce připomínající lampión. Jejich sladkokyselá chuť připomíná ananas.
Mochyně peruánská (Physalis peruviana)
Michaela Hynková
30.8.2016
Všichni toužíme po krásných, zdravých a lesklých vlasech, jaké vídáme v reklamách. Za krásným účesem ale stojí mnoho práce a důležitá je volba vhodných přípravků. Jaké superpotraviny vám pomohou získat oslnivě krásné vlasy?
Superpotraviny pro krásné vlasy
Šárka Stuchlíková
18.8.2016
Borůvky jsou malé černomodré bobule, které miluje snad každý. Jsou sladké, šťavnaté, velice zdravé, výborné jak čerstvé, tak v koláčích, zmrzlině, ovocných knedlících, ve smoothies i v kosmetice.
Borůvková sezóna
Michaela Hynková
16.8.2016
V současnosti zelený mladý ječmen zaznamenává renesanci - mnohé studie dokazují jeho úžasné léčivé účinky.
Zelený ječmen - není lékem a přece léčí
Beáta Rampáková
8.6.2016
V Chile pokládají maqui za magické ovoce a přisuzují mu mnoho pozitivních účinků na lidský organismus - především sílu a vytrvalost.
Maqui - nejlepší
Beáta Rampáková
19.5.2016
Zelený čaj a zelená káva - oblíbené nápoje na celém světě, jejichž spotřeba stále roste. Obsahují vysoký podíl antioxidantů, které tělu pomáhají odstraňovat volné radikály z těla a udržovat buňky zdravé.
Zelený elixír života
Radka Kuzmová
16.5.2016
Plody Acai jsou doslova elixírem pro lidský organismus už po dlouhá desetiletí. Acai bobule obsahují řadu vitamínů, jako je například A, C, E a skupina vitamínů B.
Říká vám něco acai či acai berry? Pokud ne, my vám to prozradíme!
Kateřina Doul
5.5.2016