Superpotraviny - novinky

Trendy ve zdravé výživě se neustále posouvají vpřed, proto není překvapením, že se na trhu objevily nové, nám často neznámé, potraviny. Jejich původ je převážně z Jižní Ameriky a přestože jejich zázračné účinky jsou známé již staletí, u nás se do povědomí dostávají až nyní.

Maca:
Jiný název této léčivé bylinky je Lepidium meyenii. Pochází z Peruánských And a dnes je proslulá jako peruánský ženšen. Příznivě stimuluje mozek, zvyšuje fyzickou výdrž, ale i odolnost psychiky vůči stresu. Neméně populární jsou její účinky v oblasti reprodukčního zdraví. Každodenním užíváním zvyšuje libido a také napomáhá při neplodnosti.

Lucuma:
Ztracené ovoce Inků - tak Lucumu pojmenovává tradiční medicína. Jedná se o sladké ovoce ze stromu Pouteria Lucuma, které opadává ještě před dozráním a kvůli extrémně rychlé kazivosti se upravuje do formy prášku. Cukr, který obsahuje je přírodní, a proto je vhodnou náhradou na dochucení například zmrzliny či jiných domácích dezertů. Také obsahuje mnoho vlákniny a minerálních látek, zejména železa.

Quinoa [keen-wah]:
Pro Jižní Ameriku je tato rostlina obdoba naší pšenice. Řadí se do kategorie takzvaných pseudoobilnin, které, na rozdíl od tradičních obilovin, neobsahují lepek. Zrna poskytují významný obsah aminokyselin, srovnatelný se sójou, proto je přímo ideální potravinou na zařazení do vegetariánského jídelníčku.

Karob:
Pokud hledáte zdravou alternativu čokolády či kakaa, právě jste ji našli. Karobový prášek se získává z lusků středomořské dřeviny Ceratonia siliqua a je přezdíván "svatojánský chléb". Říká se, že sám Svatý Jan si ho oblíbil. Narozdíl od kakaa obsahuje méně tuku a více cukru. Není třeba dále ho přislazovat a jeho kalorická hodnota je tak o třetinu nižší.

Amarant:
Česky se tato rostlina nazývá Laskavec a je to obilovina pocházející, jak jinak, z Jižní Ameriky, tentokrát však oblíbená Aztéky. Dnes je ve velkém pěstována zejména v Číně. Vyznačuje se nejvyšším obsahem proteinů z obilovin a druhým nejvyšším obsahem železa po pseudoobilnině quinoa. Také obsahuje esenciální aminokyselinu lysin, která se u jiných obilovin vyskytuje jen minimálně.

Autor: Nicole Jantulíková

Zákazníci k tomuto zboží kupují
Sprej po opalování SUN UVA Diet Esthetic 200 ml
-62 %
237 Kč89 Kč
Předpokládané datum naskladnění - Na dotaz
Alternativní produkty