Vlasy - koruna krásy každé ženy

Vlasy, mnohdy označované jako koruna krásy každé ženy. Ať už krátké, dlouhé, rovné, kudrnaté, blond, černé nebo zrzavé... Základ zdravých vlasů spočívá v jednom, ve správné péči. Zima je pomalu na konci a blíží se léto, sluneční paprsky působí nejen na naši pokožku, ale také i na vlasy. Ty však dostávají "zabrat" i v jiných měsících v roce než jen v těch letních.

Součástí života již téměř každé ženy se v poslední době stala žehlička na vlasy. Využívají ji nejen dámy s kudrnatými či zvlněnými vlasy, ale i majitelky rovných vlasů. Ať už pro efekt dokonale rovných vlasech, ale k vytvoření kudrlinek. Nedoporučuje se žehlit si vlasy každý den, protože se mohou vlasy spálit nebo ztratit lesk či pevnost. Také před žehlením je vhodné mokré vlasy vysušit a před samotným žehlením použít přípravek na žehlení, který vlasy chrání před teplem vycházejícím ze žehličky. Vlas může oslabit i příliš vysoká teplota nebo dlouhé vyrovnávání jednoho pramene.

Další neodmyslitelnou součástí života ženy je fén. Je jakýmsi naším rychlým pomocníkem při sušení vlasů. I když se zdá fénování vlasů jako zcela nevinná věc či činnost, pravidelné používání fénu také ničí naše vlasy. Spousta z nás si myslí, že při fénování vlasů je třeba přiložit fén co nejblíže k vlasům, ale pravda je však jiná. Doporučuje se fén držet minimálně alespoň 30 cm od hlavy a fénovat vlasy směrem shora dolů. Na trhu jsou již i fény se studeným vzduchem, jejichž používání je pro vlasy šetrnější.

Mytí vlasů se nevyhne ani jedna z nás. Každodenní mytí však také zatěžuje vlasy, proto by se měly mýt dvakrát nebo třikrát týdně. Důležité je dopřát vlasům i odpočinek. Média jsou plné různých přípravků, ale stále je to jen chemie. Měli bychom používat různé bio šampony či kondicionéry. Přírodní složení šamponů je k vlasům i vlasové pokožce šetrné a zajišťuje jejich hloubkovou hydrataci a výživu. Při nanášení šamponu bychom měli dbát i na správný poměr, doporučuje se množství ve velikosti ořechu. Pro dosažení většího objemu pomáhá během mytí masáž hlavy. Po samotném umytí by se měly vlasy zabalit do osušky, popřípadě je nechat vyschnout "jen tak".

Skvělým doplňkem péče o vlasy jsou různé masky či použití kokosového oleje, který má na vlasy blahodárné účinky. Perfektně ošetří pokožku hlavy a účinně vlasy vyživí a hydratuje. Můžete ho použít před mytím vlasů po celé jejich délce nebo na roztřepené konečky po umytí vlasů. Dokonale vlasy ošetří a zajistí jim zdravý vzhled a přirozený lesk.

Po umytí by se neměli hned vlasy česat. Vhodné je počkat, dokud vyschnou. Časté česání není také vhodné, protože během samotného úkonu nám vlasy vypadávají. Doporučuje se zvolit vhodný typ hřebene či kartáče. Nejlepší jsou kartáče s kuličkami na konci štětinek nebo měkkými štětinkami. Pravidelné rozčesávání dodává vlasům nádherný lesk a kvalitně prokrvuje pokožku hlavy. Investujte do Tangle Teezer nebo podobného kartáče - zvláště pokud vaše vlasy mají sklon k zacuchání. Tento kartáč šetrně rozčesává a masíruje pokožku hlavy. Je vhodná pro všechny typy vlasů.

Je důležité mít na paměti, že jen zdravé vlasy jsou hezké vlasy. Dotvářejí náš zevnějšek a proto bychom jim měli věnovat patřičnou pozornost a dopřát jim tu nejlepší péči.

Autor: Viktorie Alexovičová

Alternativní produkty