Vyzkoušejte jednoduché nepečené vánoční cukroví

Co budete potřebovat?
Pro vytváření nepečeného cukroví budete potřebovat mixér nebo jiný přístroj, ve kterém rozdrtíte všechny potřebné suroviny. Dále budete potřebovat misku, ve které smícháte vzniklou hmotu. A samozřejmě ingredience, jako jsou sušené plody (rozinky, datle), které vytvoří lepivý a sladký základ, do kterého budeme přidávat další přísady, jako jsou různé oříšky, mandle, kokos, semínka, nebo i čokoládu.

Jak na to?
Postup je více než jednoduchý. Nejdříve si vytvoříte základní hmotu, kterou uděláte tak, že sušené datle případně rozinky dáte na chvíli namočit. Po chvíli vodu slijete a rozmixujete, jak nejvíce to půjde. Z toho vytvoříte základ, ke kterému můžete přimíchat rozmixované oříšky, semínka, nebo jiné sušší suroviny v takovém poměru, aby vám vznikla hmota, která bude lepivá tak akorát a daly se z ní vytvářet kuličky, případně jiné útvary. Výsledek můžete nechat takový jaký je, nebo obalit v kakau, kokosu, skořici, ale klidně i semínkách.

Fantazii se meze nekladou
Toto jedinečné nepečené zdravé vánoční cukroví je výborné díky tomu, že existuje nepřeberné množství variant a kombinací a záleží pouze na vás, co použijete, Pokud si vytvoříte nepečené kuličky z ingrediencí, které máte rádi, nemůže vzniknout jiný, než skvělý výsledek. Stejně tak je to i s balem, případně látkami pro dochucení. Dle libosti můžete přidat vanilkový extrakt, nebo jiné aroma pro zvýraznění nebo vylepšení chuti.

Zdravé cukroví bez přidaného cukru
Velkou výhodou tohoto nepečeného cukroví je to, že neobsahuje žádný přidaný cukr. Veškerá sladká chuť pochází ze základu z datlí nebo rozinek a jedná se o zdravou fruktózu. A pokud chcete vytvořit nepečené cukroví naprosto bez cukru můžete využít kombinaci nabobtnalých chia semínek, které smícháte s libovolnými ingrediencemi, například s dalšími oříšky, a ochutíte několika kapkami stévie.


Autor: Šárka Stuchlíková

Alternativní produkty